استاندار: اعتبار مقابله با فرونشست زمین در اختیار کرمان قرار گیرد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به لزوم توجه دولت به اختصاص اعتبار برای رفع معضل فرونشست زمین در این استان گفت: کرمان رتبه نخست فرونشست زمین را در کشور دارد لذا باید اعتبارات و بودجه لازم برای مواجهه با این مشکل در اختیار این استان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند شامگاه یکشنبه در ستاد مدیریت بحران استان کرمان در شهرستان بم اظهارداشت: فرونشست زمین را باید در کشور فریاد زد زیرا یک زلزله خاموش در حال رخ دادن است.

 وی اظهار داشت: اقدام برای رفع مشکل فرونشست زمین نیاز به پشتوانه سازمان قوی دارد و کار استانداری نیست، مگر سازمانی قوی تر از سازمان بحران در این زمینه داریم؟ برای انجام این کار اعتبار، تشکیلات و ضمانت اجرا نیاز است.

استاندار کرمان اظهار داشت: طبق گزارش ها در دهه ۴۰ در رفسنجان خط فرونشست زمین شناسایی شده و برای حل این موضوع باید ضمانت اجرایی گذاشته و اعتبار به شهرداری داده تا تمام منازل آن منطقه خریداری و تخریب شود.

برداشت بی رویه آب

زینی وند درباره برداشت بی رویه آب نیز گفت: سند سازگاری با کم آبی به صورت مصوبه اعلام شده و با توجه به اینکه کرمان جزو استان های پیشتاز در این حوزه است هم اکنون در کرمان میزان برداشت آب از سفره های زیرزمینی ۹۰۲ میلیارد مترمکعب است.

هشدار برای سامانه بارشی هفته جاری

وی در ادامه درباره ورود سامانه بارشی به دستگاه های اجرایی نیز هشدار داد و افزود: اگر در شهرستانی دستگاهی کوتاهی کند و جان کارمند یا مردم حوزه مسوولیتشان به خطر بیفتد آن دستگاه مسئول است و پذیرفته نیست، نباید دیگر اداره برقی پیدا شود و ۶ نفر از پرسنلش جانشان را از دست بدهند. 

خروج اعضای ستاد بحران از منطقه سامانه بارشی ممنوع است

نماینده عالی دولت در استان کرمان تاکید کرد: اگر یکصد میلیمتر بارندگی اتفاق بیفتد حتما خسارت زیادی رخ خواهد داد بنابراین اولویت اول ما حفظ جان مردم و اطلاع رسانی و هشدارهای گسترده است.

به گفته وی فرمانداری ها در روزهای دوشنبه و سه شنبه با اولویت شهرهایی که این بارندگی در آن جا رخ می دهد استقرار ستادهای بحران در منطقه را اجرا کنند همچنین خروج اعضای ستادها از منطقه ممنوع است.

وی به سیل تابستان در شهرستان بافت اشاره کرد و گفت: زمانی که گفته می شود جهاد کشاورزی قنات ها را لایروبی کند از استانداری اعتبار می خواهد در صورتی که قانون بحران می گوید حتی در زمان بحران بخش های خصوصی تحت فرماندهی فرماندار هستند و دستگاه ها باید از اعتبارات خودشان یا بخش خصوصی استفاده کنند زیرا استانداری بودجه و اعتبار برای پرداخت به ادارات را ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha