۵ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 2889
کد خبر: 84591433
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فرمانده سپاه ثارالله: روحیه صبوری مردم بم الگو شود

کرمان - ایرنا - فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: روحیه صبوری مردم بم را باید به عنوان یک الگو در جامعه تبیین و تشریح کنیم، زیرا در مقابل این مصیبت بزرگ صبری بزرگتر داشتند و خود را تسلیم خدا دانستند لذا شایسته است خدمات بهتری به آنها ارائه کنیم.

به گزارش ایرنا، سردار حسین معروفی عصر یکشنبه در آیین هجدهمین سالگرد زلزله بم افزود: بم در صحنه سیاسی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون یکی از مکان هایی است که بیشتر نقش را در پایداری نظام سیاسی و انتخابات های مختلف داشته و همیشه بالاترین رای متعلق به مردم این خطه بوده که نشان دهنده هوشمندی آن ها است.
وی تاکید کرد: نام بم را دارالصابرین گذاشتند و شهادت می دهم بم یک شهرستان ولایتی، اهل بیتی و عاشورایی بود لذا صدای ضجه مردم در عزای اباعبدالله (ع) در کوچه و بازار و چادرها بلند بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: پیروز این صحنه و معرکه الهی، مردم شهرستان بم بودند که در مقابل تمام مصایب با آنکه همه چیز خود را از جمله مسکن، اموال و عزیزانشان را از دست دادند تحمل کردند.

وی ادامه داد: حتی برخی خانوارها در زلزله بم تا ۲۵۰ نفر جانشان را از دست دادند و در برخی طوایف ما حتی یک بزرگتر هم نبود که کم سن و سال ها با آنها درد و دل کنند.

وی ادامه داد: در ساعت اولیه زلزله بم چیزی جز خاک دیده نمی شد و سکوت و محشری به پا بود، اما به آرامی و خانه به خانه آواربرداری انجام دادیم و نخستین گروهی که به کمک مردم بم شتافتند و غیرت به خرج دادند مردم شهرستان نرماشیر بودند که باید قدر آن را در نظام جمهوری اسلامی بدانیم.

سردار معروفی اظهار داشت: در هیچ جای کشور اسلامی در طول ۴۲ سال انقلاب اسلامی سراغ نداریم که چنین حادثه ای رخ دهد و اول شخص مملکت یعنی مقام معظم رهبری در کمتر از ۲۳ روز ۲ بار به آن منطقه سفرکنند و عده ای بجای خدمت به مردم بحث جابجایی بم را عنوان کردند، اما مقام معظم رهبری گفتند که بم را احیا کنید.  

وی با اشاره به آغاز سریع بازسازی بم پس از زلزله بیان کرد: در همان روزها شهر بم به ۶ قسمت تقسیم شد و ۶ لشکر از سپاه مسوولیت پاکسازی و از زیرآوار در آوردن مردم بم را برعهده گرفتند.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان اظهار داشت: متاسفانه هنوز بعد از ۱۸ سال در درون بم جاهایی مشاهده می شود که بخاطر پستی و بلندی زیاد و کوچه های خاکی نیاز به زیباسازی دارد  و این شرایط در شأن مردم نیست.

وی با بیان اینکه در هر جایگاهی که باشیم باید خدمتگذاری مردم را انجام دهیم تاکید کرد: باید توازن در توزیع منابع و  امکانات را نسبت به منطقه جنوب و شرق ببینیم و در همین راستا مقرر شد ۲ قرارگاه یکی در شرق و دیگری در جنوب برای ساماندهی این خدمات ایجاد شود.

سردار معروفی تصریح کرد: موضوع آب با اولویت خاص باید دنبال شود و رفع مشکل کمبود آب در منطقه شرق استان کرمان در دستور کار قرار گرفته که با همت مردم و گروه های جهادی و با کمک مسئولان اجرایی استان کرمان و شهرستان های شرقی حل خواهد شد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: اشتغال این منطقه جزو اولویت ها است و اشتغال خرد خانگی و بهداشت در شرق استان کرمان نیز بسیار جدی است.

وی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: از مرکزیت و حوزه راهبردی کشور  گلایه دارم که زمانی از جنوب کرمان صحبت می شود فکر می کنند شرق هم جزو جنوب است و تمام توجه ها به سمت جنوب می رود و کمکی به شرق استان نمی شود که این خطا است و در حالی که مردم ما در بخش هایی از ریگان، فهرج و نرماشیر از برخی مردم جنوب در وضعیت بدتری قرار دارند.  

سردار معروفی با اشاره به ساخت مسکن روستایی گفت: طرح احداث مسکن مددجویان و محرومین طی حرکت جهادی ۲ ساله شده که با مشارکت مردم می توان این مشکل را حل کرد زیرا هر جا مردم به کمک بیایند مشکلات حل می شود.

آیین گرامیداشت یاد جانباختگان زلزله پنج دی ماه بم با حضور جمعی از مقامات کشوری و استانی و اقشار مختلف شهرستان بم در بهشت زهرای این شهر برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha