مدعیان حقوق بشر ظلم به شهیده اسدی را بایکوت رسانه‌ای کردند

سنندج‌- ایرنا- فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مدعیان حقوق بشر با وجود اینکه عمق ظلم به شهیده اسدی و خانواده‌اش را دیدند آن را بایکوت رسانه‌ای هم کردند.

 سردار محمد باقرزاده روز یکشنبه در مراسم چهلم شهیده فاطمه اسدی که در مجتمع فجر سنندج اظهار داشت: در اوایل انقلاب در حالی که همه ملت ایران در شادی بودند ضدانقلاب اجازه نداد مردم کرد شیرینی و حلاوت این پیروزی را بچشند و این بزرگترین ظلم به مردم کردستان بود.

 شهیده فاطمه اسدی در سال ۱۳۳۹ در روستای «ماموخ» از توابع شهرستان دیواندره به دنیا آمد؛ او سال ۱۳۶۳ برای آزادی همسرش از دست یکی از گروهک‌های معاند به اردوگاه آنان می‌رود و پس از یک ماه آزار و شکنجه، مظلومانه به شهادت می‌رسد.  

پیکر مطهر او پس از ۳۷ سال سرانجام در روز ۱۷ آبان سال ۱۴۰۰ در کوههای چهل چشمه دیواندره تفحص شد و پس از برگزاری مراسم وداع شهرهای مشهد، قم، تهران و کرمانشاه، در نهایت درجوار مرقد بی بی هاجر خاتون (س) در سنندج برای همیشه آرام گرفت.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: هنوز پایه‌های انقلاب مستحکم نشده بود و ارکان حکومت شکل نگرفته بود که عده‌ای سهم‌خواهی می‌کردند و با گفتمان خشونت دنبال تحمیل خواسته‌های خود بودند که باید این تاریخ را دوباره بخوانیم و عبرت بگیریم.

سردار باقرزاده افزود: فرقی نمی‌کند گروهک منحله دموکرات یا داعش باشد این اصحاب اخدود هستند خدا آنها را لعنت می‌کند و ایستادگی در برابر آنان عزت و سربلندی است.

وی با بیان اینکه مجلس شهید مجلس ذکر، تدبر و غفلت‌شکنی است، اضافه کرد: در کنار مظلومیت شهیده اسدی مظلومیت دیگری وجود دارد که آن بسیجی مظلومی است که در دفاع از این بانوی کرد او را شهید کرده بودند.

سردار باقرزاده گفت: اینها معتقد بودند که راه راست را ما می‌دانیم و همه باید به ما اقتدا کنند اینها دنبال تحمیل عقاید خود بودند و چون مردم ایران مسلمان هستند دست رد به سینه دشمنان زدند.

وی اضافه کرد: راهبرد اصلی ضد انقلابی که عنوان مدافع خلق کرد را یدک می‌کشید، خشونت بود حال این خشونت گاه لفظی و گاهی فیزیکی صورت می‌گرفت.

سردار باقرزاده ادامه داد: ارعاب و ترور راهبرد ضدانقلاب است، اینها به دلیل اینکه در فرهنگ طاغوت استحاله شده بودند سطحی‌نگر بودند و دنبال تحمیل عقاید خود به مردم بودند.

وی افزود: کردستان در اوایل انقلاب به یک ویترین از خشونت‌ها و ناامنی‌ها تبدیل شده بود و مردم بدترین روزها را تجربه کردند.

سردار باقرزاده اضافه کرد: حوادث جنگ اجازه نداد تا آنچه در کردستان اتفاق افتاد را کالبد شکافی کنیم اما صدا و سیما باید به ابعاد جنایات ضدانقلاب در اوایل انقلاب بپردازد.

وی گفت: ترور و خشونت تنها گفتمان گروهک منحله دموکرات است وگرنه فاطمه اسدی چه گناهی کرده بود و این سوال باید برای همیشه در عمود تاریخ در ذهن نسل‌های انقلاب باشد که به چه گناهی این بانو را به شهادت رساندند.

وی اضافه کرد: مردم کردستان در طول تاریخ همواره ایثارگران مدافع ارزش‌های انقلاب بوده و در عرصه حاضر بوده‌اند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: شهیده فاطمه اسدی تیر خلاص را به ضدانقلاب زد، این زنی که در مقابل دشمن سرخم نکرد و عزیز شد و چهره واقعی گروهک منحله دموکرات و مدعیان مدافع کرد را به جهان نشان داد و مصطفی هجری و گروهک منحله دموکرات را با خاک یکسان کرد.

وی در بخش پایانی سخنانش از تفحص پیکر شهید دیگری از سقز خبر داد که هویت آن(توفیق احمدی) مشخص شده و با تدبیر و برنامه‌ریزی فرمانده سپاه کردستان، پیکر این شهید در سنندج و سقز تشییع و خاکسپاری می‌شود.

استاندار کردستان هم در این آیین با اشاره به اینکه پیروی از راه و مرام شهدا در خدمتگزاری بی‌منت و شبانه‌روزی به مردم است گفت: تلاش‌ها در خدمت به شهدا و تفحص پیکر مطهر آنان مایه غبطه هر انسان آزاده‌ای است.

اسماعیل زارعی کوشا با بیان اینکه به روح بانوی شهیده فاطمه اسدی و سردار رشید سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی درود می‌فرستم، افزود: رهبر معظم انقلاب در خصوص شهادت سردار سلیمانی فرمودند که شهادت حاج قاسم به دنیا نشان داد انقلاب ما زنده است و انقلاب ما را به رخ جهانیان کشید.

زارعی کوشا اضافه کرد: شهادت بانوی بزرگوار فاطمه اسدی نشان داد مردم کردستان پای انقلاب هستند و شهید پروری و نجابت مردم کُرد را به همگان اثبات کرد.

استاندار کردستان گفت: این شهیده سربلند و شجاع نماد استقامت یک زن شجاع و مایه عزت و افتخار کردستان است.

زارعی کوشا همچنین بر تداوم راه شهدای والامقام و الگو برداری از روش و منش آن در مسائل مختلف تاکید کرد و اظهار داشت: امروز پیروی از راه شهدا در خدمتگزاری به مردم متجلی است و امیدوارم خداوند توفیق این خدمت را به همه ما ارزانی بدارد.

دختر شهیده فاطمه اسدی هم در این آیین گفت: مراسم چهلم مادرم تلنگری برای دشمنان و تیری برنده در قلبشان و خاری در چشمشان خواهد بود و آگاه باشند با حیله و نیرنگ و شعار نمی‌توانند آگاهی و بصیرت و روح شجاعت و دلیری را از فرزندان این مرز و بوم بگیرند.

کشور محمودی اظهار کرد: کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش و رشادت‌ها و دلیرمردی‌ها و جای غیورمردان بی‌ادعا است.

وی خاطرنشان کرد: کردستان سرزمین رشادت‌ آلاله‌های سرخ ایثار و شهادت است و چه جوانانی که در دل این خاک خفته‌اند و فریاد مظلومانه آنها به پژواکی در دل کوه‌های کردستان شده است.

دختر شهیده فاطمه اسدی خاطرنشان کرد: رشادت و پایمردی زنان و مردان این مرز و بوم که از ایمان به خدا وحدت و کلمه و یکپارچگی نشات می‌گیرد موجب یاس تجزیه‌طلبان و مستکبران عالم شده و نویدبخش بیداری ملت‌های آزادی‌بخش جهان شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha