ارزش تقریبی باشگاه های استقلال و پرسپولیس ۳۶۰۰ میلیارد تومان است

تهران - ایرنا - رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به ارزش تقریبی یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی هر یک از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس،گفت : پیشنهاد ما این است که تا بهمن ماه سال جاری پذیره نویسی این دو باشگاه با عرضه ۲۰ درصدی انجام و پول آن نیز به خود باشگاه‌ها پرداخت شود.

«حسین قربان زاده » در برنامه تیتر یک شنبه شب شبکه خبر گفت : واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید در دستور کار قرار بگیرد، اما تا زمانی که به تضمین سودآوری یک شرکت یا باشگاه اطمینان حاصل نشود، باید در عرضه اولیه آن در بورس احتیاط کنیم.

وی با اعلام عرضه اولیه سهام دو باشگاه در بورس تا بهمن ماه گفت: در بورسی شدن دو باشگاه نباید تردید کرد چون بورسی شدن یعنی شفاف شدن، اما برای عرضه سهام این شرکت ها در بورس باید از سودآوری آنها اطمینان داشته باشیم.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در جلساتی که با وزرای اقتصاد و  ورزش داشته ایم در حال رایزنی برای حل مشکل مالکیت دولتی این دو باشگاه هستیم و با واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس درصدد بهبود کیفیت اداره آنها هستیم.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: یکی از درآمدهای مهم و عمده این دو باشگاه موضوع حق پخش تلویزیونی است و تا این موضوع مشخص نشود باید از واگذاری آن‌ها نگران بود.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به ارزش تقریبی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی هر یک از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: پیشنهاد ما این است که تا بهمن پذیره نویسی دو باشگاه با عرضه ۲۰ درصدی انجام شود، اما پول آن به خود باشگاه‌ها بر گردد.

«احمد راستینه» رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: صرفا با واگذاری باشگاه‌ها در بورس مشکل حل نمی‌شود بلکه مسئله اصلی کشور نظام جامع باشگاه داری است که امیدواریم لایحه آن به زودی اصلاح و تصویب شود.

وی با اشاره به برند بین المللی بودن دو باشگاه یاد شده، گفت: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس باید به هواداران واگذار و این واگذاری به درستی و با حفظ حقوق هواداران انجام شود و سهامداران خرد باید امکان خرید سهام باشگاه‌ها را داشته باشند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha