عضو کمیسیون برنامه: بودجه ۱۴۰۱ در راستای اصلاحات ساختاری بوده است 

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: لایحه بودجه۱۴۰۱ ارائه شده توسط دولت در راستای اصلاحات ساختاری بوده است و در صورت تحقق می‌تواند بسیاری از مشکلات ساختاری اقتصاد کشور را برطرف کند.

علیرضا شهبازی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره اجرای قانون اصلاح ساختار بودجه کل کشور در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۱  آغاز حرکتی در جهت اصلاح ساختار بودجه است و دولت تلاش کرد بودجه را بدون کسری ارائه کند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی رشد ۸ درصدی و دستیابی به ثبات اقتصادی را از اهداف و جهت‌گیریهای مهم بودجه ۱۴۰۱ عنوان کرد و گفت: در لایحه دولت درآمدهای حاصل از فروش نفت و مالیات، تقریبا واقعی برآورد شده است که این امر گامی مهم در راستای اجرای قانون اصلاح ساختار بودجه است.

شهبازی خاطرنشان کرد: طی ماههای اخیر بیشترین سعی و تلاش دولت آیت‌الله رییسی توجه به مساله تولید و اشتغال بوده است که در لایحه بودجه نیز توجه ویژه‌ای به این موضوع شده است.

وی با تاکید بر لزوم کاهش اتکای بودجه به نفت اظهار کرد: ما برای تامین منابع مشکلاتی داریم و ناچار به این اتکا هستیم. هر چقدر وابستگی کشور به فروش نفت کمتر باشد این امر می‌تواند در راستای اصلاح ساختار بودجه نتیجه بخش باشد

رییس کمیته دیوان محاسبات درباره شاخص‌های کلان بودجه ۱۴۰۱ گفت: بودجه ۱۴۰۱ می‌تواند بسیاری از مشکلات و تنگناهای گذشته کشور را برطرف کند خصوصا اگر دولت بتواند رشد هشت درصدی پیش بینی شده را محقق کند.

شهبازی همچنین کاهش ۱۵درصدی هزینه‌های دولت را از دیگر نقاط قوت بودجه ۱۴۰۱ عنوان کرد و گفت: این کاهش خصوصا در بحث شرکت‌ها و موسسات وابسته به دولت لحاظ شده و قدری هم به شفافیت بودجه‌ای توجه شده که امیدواریم دقت بیشتری هم صورت گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha