مرزهای زمینی و دریایی خوزستان به مدت ۱۵ روز بسته شد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان از ممنوعیت تردد از مرزهای زمینی و دریایی این استان به مدت ۱۵ روز خبر داد و گفت: اعمال این محدودیت تردد برای جلوگیری از شیوع سویه اُمیکرون می باشد.

به گزارش ایرنا صادق خلیلیان روز شنبه در نشست ستاد کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت: از امروز چهارم دی ماه به مدت ۱۵ روز هیچ گونه تردد مسافری از مرزهای زمینی و دریایی خوزستان به جز برای گروه های هفتگانه صورت نمی گیرد.

وی افزود: تردد مسافر از فرودگاه های خوزستان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آزاد است به شرطی که مسافران ۲ دُز واکسن زده باشند یا تست منفی پی سی آر ارایه نمایند.

استاندار خوزستان با اشاره به ایجاد محدودیت برای برگزاری هر گونه تجمع در استان گفت:شیوه نامه های بهداشتی باید در مراکز شلوغ مانند رستوران ها و پاساژها رعایت شود.

خلیلیان از مردم استان خواست خطر سویه اُمیکرون را جدی گرفته و با رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی مانع شیوع مجدد کرونا در خوزستان شوند.

وی افزود: علاوه بر پوشش دُز دوم باید تزریق دُز سوم واکسن را جدی بگیریم تا ۹۰ درصد جامعه در مقابل این سویه جدید ایمنی داشته باشیم.

خلیلیان گفت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی بیش از واکسیناسیون اهمیت دارد و می تواند مصونیت بالایی را در جامعه ایجاد کند همچنین از بروز مرگ‌ و میر گسترده ناشی از کرونا جلوگیری می کند.

وی از فرمانداران خواست در راستای افزایش روند واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی بیشتر تلاش کنند چرا که این موضوع در ارزشیابی فعالیت آنها لحاظ می شود.

استاندار خوزستان از شرکت ها و ارگان های مختلف از جمله شرکت فولاد خوزستان که در راستای مقابله با کرونا مشارکت و همکاری داشتند قدردانی کرد. 

وی در پایان ضمن تسلیت به خاطر درگذشت ۱۰ نفر از هم استانی ها در حادثه تصادف امروز جاده اهواز - خرمشهر افزود: این حادثه بسیار دلخراش بوده و موجب تاثر مردم خوزستان شد.

تمام شهرهای خوزستان در وضعیت آبی کرونا قرار دارند.

تاکنون بیش از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در استان خوزستان تزریق شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha