فروش آثار هنرمندان مازندرانی دارای مهر اصالت نیازمند فضای مناسب است

ساری - ایرنا - مدیرکل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی کشور از نبود فضای مناسب و ویژه برای فروش محصولات هنرمندان در استان گردشگرپذیر مازندران گله کرد و گفت: مازندران به فضاهایی برای فروش محصولات هنرمندان صاحب مهر اصالت نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، ویدا توحیدی روز شنبه در نشست داوری منطقه‌ای مهر اصالت ملی صنایع‌دستی که به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: کسب مهر اصالت صنایع‌دستی فرصت و ظرفیت خوبی برای تولید و بازاریابی است که در استان‌ها باید مورد توجه هنرمندان صنایع دستی و حمایت مسئولان این حوزه قرار بگیرد.

وی افزود: مهر اصالت ملی به عنوان یک استاندارد برای تولید انبوه صنایع دستی محسوب می‌شود. ضمن این که به جز شاخص‌های کیفیت، خلاقیت و تکنیک، تولید انبوه یک موضوع مهم در داوری برای اعطای مهر اصالت ملی محسوب می‌شود. البته باید در استان گردشگرپذیر مازندران هم فضاهایی ایجاد شود تا بازار فروش خوبی برای هنرمندان صاب مهر اصالت فراهم آید.

مدیرکل دفتر آموزش و ترویج معاونت صنایع‌دستی کشور با اشاره به میزبانی مازندران از نشست داوری منطقه‌ای مهر اصالت گفت: این که داوری مهر اصالت در ۹ منطقه برگزار می‌شود فرصت خوبی برای داوران استانی ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران نیز در این نشست گفت: در حال حاضر ۱۲ مهر اصالت یونسکو و ۶۵ مهراصالت ملی به استان اختصاص یافته که با توجه به ظرفیت بالای این حوزه در مازندران توقع داریم این تعداد افرایش یابد.

سیف‌الله فرزانه اظهار کرد: خرید محصولات صنایع‌دستی باید به یک باور در دستگاه‌های دولتی تبدیل شود که متاسفانه هنوز توجه شایسته‌ای به آن نشده است. حتی در سواحل، فرودگاه‌ها، هتل‌ها جای خالی صنایع‌دستی احساس می‌شود.

وی افزود: هنرمندان بزرگی در عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی این استان وجود دارند و فعال هستند که از نظر استقرار نیز پراکندگی جغرافیایی متوازنی دارند. معتقدیم این هنرمندان سهم بزرگی در رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ می‌توانند داشته باشند که در این بین نقش و سهم هنرمندان دارای مهر اصالت طبیعتا می‌تواند برجسته‌تر باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha