حکیم: احزاب پیروز در انتخابات عراق برای تشکیل دولت توافق کنند

تهران – ایرنا - «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که معطل ماندن اداره کشور به منافع مردم آسیب می زند بنابراین احزاب پیروز در انتخابات با قبول مسئولیت برای تشکیل یک دولت توافق کنند.

به گزارش ایرنا از دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی، حکیم با حضور در مراسم عشای ربانی در سالروز میلاد حضرت مسیح(ع) در شماری از کلیساهای بغداد تأکید کرد که حضرت مسیح به همه بشریت تعلق دارد و پیروان ادیان آسمانی همه وابسته به یک مکتب هستند.

وی افزود که ممکن است با یکدیگر به لحاظ دینی یا قومیتی یا عشیره‌ای متفاوت باشیم، اما همگی در عراق با یکدیگر متحدیم و پرچم عراق بر سر همه ما در حال اهتزاز است و در کنار هم ملت عراق را می‌سازیم که موجب افتخار ماست.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه مسیحیان پل ارتباط عراق با جهان مسیحی هستند، همان‌طور که دیگر طیف‌های ملت عراق پل ارتباط به منطقه و جهان‌اند، گفت: باید از این تنوع دینی و قومیتی در عراق به نفع کشور استفاده کنیم و درگیر اختلافات نشویم.

حکیم همچنین بر ضرورت تسریع در روند تشکیل دولت تاکید و خواستار ایجاد تیم دولتی شد که مسئولیت اداره کشور را به عهده بگیرد و برنامه‌ها و پروژه‌ها را اجرا کند و به  مردم خدمات ارائه دهد چون معطل ماندن اداره کشور به منافع مردم آسیب می‌زند و این منافع مردم است که باید قبل از هر چیز مد نظر قرار گیرد.

حکیم از همه نیروهای پیروز در انتخابات خواست بر یک برنامه دولتی قابل قبول توافق کنند و مسئولیت آن را بپذیرند و شراکت در دولت را صریحا به مردم اعلام کنند تا طرف‌های دیگری که با این برنامه موافق نیستند به اپوزیسیون بپیوندند یا از صحنه سیاسی کنار کشند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تأکید کرد که این پروژه می‌تواند موجب اتفاق نظر مردم عراق باشد و بر اساس آن می‌توان دولت را ظرف ۲ هفته تشکیل داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha