امام جمعه شیراز: اعتبارات فارس در بودجه ۱۴۰۱ متناسب با نیاز استان باشد

شیراز-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: اعتباراتی که در بودجه ۱۴۰۱ به استان فارس اختصاص داده می‌شود باید عادلانه و متناسب با نیاز همه استان از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب باشد.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نمازجمعه سوم دی در شیراز  اظهار کرد: دولت سیزدهم لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را به مجلس تقدیم کرده است. طبیعتاً در ایامی که بودجه تنظیم می‌شود همه‌ سازمان‌ها و نهادها در استان‌های کشور به دنبال این هستند که سهم بیشتری از بودجه را به خود اختصاص بدهند.

امام جمعه شیراز افزود: از آنجا که ما مسلمان هستیم و همه مردم کشور با هم برادر هستیم معتقدیم که بودجه باید عادلانه برای همه مردم تنظیم شود و نباید اقدام به گرفتن یا تضییع کردن حقوق دیگران کنیم‌.

وی بیان داشت: از مجموعه نمایندگان مجلس و مدیران اجرایی استان فارس خواهشمندیم که عدالت را دراین زمینه در نظر داشته باشند؛عدالت اقتضا می کند که سهم استان فارس از این بودجه بیش از سهمی باشد که تاکنون به این استان اختصاص یافته است.

آیت الله دژکام ادامه داد: محاسبه اهل فضل و کارشناسان این عرصه حاکی از این است که افزایش یک درصدی این بودجه حق عادلانه استان فارس است. این اتفاق خوب قطعا موجب تغییرات مثبتی در وضعیت معیشت مردم و اشتغالزایی در استان فارس می‌شود.

وی با اشاره به مناسبت روز صنعت پتروشیمی در هشتم دی‌ماه گفت: پتروشیمی در فارس سابقه و قدمت طولانی دارد. در حقیقت پتروشیمی فارس مادر پتروشیمی های جنوب محسوب می‌شود و عمده کسانی که در مراکز پتروشیمی جنوب کار کردند و می کنند کسانی هستند که هم دوره تحصیلات دانشگاهی و هم دوره یادگیری و کارورزی خود را در دانشگاه و پتروشیمی استان فارس گذرانده‌اند.

آیت‌الله دژکام افزود:پتانسیل خوب فارس در این عرصه باعث شد که ما تجربه راه‌اندازی ۲۲ فاز کارخانه پتروشیمی در کنار خلیج فارس داشته باشیم. جای بسی خوشحالی و افتخار است که مجموعه علمی و نخبگانی فارس توانسته، خدمت در این عرصه را به تمام کشور عرضه کند.

وی گفت:توقع ما این است که جلوداری این حرکت علمی برای فارس باقی بماند. در حال حاضر دانشگاه شیراز و دیگر دانشگاه‌های استان فارس نیاز به حمایت و تقویت دارند.

امام جمعه شیراز بیان کرد: در آمایش آموزش عالی به نظر می آید که کم لطفی ها و عدم توجه به ظرفیت‌های علمی موجود در فارس و برطرف کردن نیازهای استان با بهره‌گیری از این پتانسیل‌ها شده است که امیدواریم وزیر محترم علوم و تمام افراد فعال در این عرصه توجه ویژه به این مسئله داشته باشند. در واقع نباید قطب بودن استان فارس از حیث علمی دچار لطمه شود.

وی افزود: مراکز پتروشیمی استان فارس نیز باید توسعه پیدا کنند. هرچند در پتروشیمی مرودشت در چند مرحله شاهد اقدامات توسعه‌گرا بوده‌ایم اما هنوز به نسبت ظرفیتی که داریم نیازمند اقدامات بیشتری در این زمینه هستیم.

آیت‌الله دژکام عنوان کرد: مصوباتی هم در این زمینه داشتیم که در اجرای این مصوبات کم لطفی شد. البته بنده به وزیر محترم نفت هم اعلام کرده‌ام که این جایگاه بایستی با جدیت بیشتری و با هدف رسیدن به کار دانش‌بنیانی که از عهده مردم این استان برمی آید دنبال شود. امیدواریم به همت تمام افراد فعال در این عرصه بتوانیم این عقب ماندگی را جبران کنیم.

وی گفت: پنجشنبه نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را در پیش داریم. ولایت مداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.بصیرت یعنی ولی را دیدن و پشت سر ولی امر حرکت کردن است. امروز رهبر معظم انقلاب چراغ روشن و فروزنده ای است که امام زمان در پیش روی ما قرار داده است و ما باید برای دستیابی به عزت دنیا و آخرت دنباله رو این مسیر باشیم.

اماام جمعه  شیراز بیان کرد: این روزها رژیم صهیونسیتی حرفهای بزرگتر از دهان خود می زند.یاوه‌گویی های رژیم صهیونسیتی و تهدید حمله کردن به ایران یکی از مسائلی است که این روزها با آن مواجه هستیم. باید به مدیران رژیم جعلی صهیونیستی این سخن رهبر معظم انقلاب را گوشزد کنیم که دوره بزن در رو تمام شده است. رهبر انقلاب فرموده‌اند که اسراییل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و اگر می خواهد زودتر نابود شود بسم الله، هر غلطی که می‌خواهد انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت:روز سوم دی ماه سالگرد عملیات کربلای ۴ است. کربلای ۴ در تاریخ دفاع مقدس حالت تراژدی گونه دارد. عزیزانی از ما خود را برای از بین بردن موانع و سد بزرگ دشمن به دل اروند زدند. این اتفاقی بود که دشمنان کشور انتظارش را نداشتند. اما خیانتی که رخ داده بود باعث شد این عملیات پیش از دستیابی به مواضع مدنظر از سوی دشمن کشف شود. امروز استان فارس افتخار دارد که یادمان این شهدا را که کربلایی شدند گرامی بدارد و راه آنها را ادامه دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha