استفاده از مهمات مجاورتی توپخانه برای نخستین بار در رزمایش سپاه

تهران- ایرنا- توپخانه نیروی زمینی سپاه در رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ برای نخستین بار با به‌کارگیری مهمات مجاورتی علاوه بر انهدام اهداف زمینی با موفقیت اهداف دریایی را منهدم کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، در سومین روز از رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یگان‌های زرهی نیروی زمینی سپاه با اجرای تک زرهی ‌و مانور احاطه‌ای موفق به انهدام مواضع دشمن شدند.  

در این مرحله نیروی زمینی سپاه با بهره‌گیری از تانک‌های تی ۷۲، تی ۷۲ ام ارتقا یافته و خودروهای رزمی پیاده نظام بی ام پی ۲ نسبت به اجرای آتش پشتیبانی از نیروهای عمل کننده در منطقه رزمایش اقدام کردند.  

تانک‌های بکارگیری شده در این رزمایش به سیستم‌های کنترل آتش پیشرفته با امکان شلیک در شب و در مسافت ۳ کیلومتری مجهز شده‌اند.  

همچنین در این مرحله از رزمایش عملیات هجومی بالگردهای هوانیروز سپاه به منظور انهدام مواضع دشمن فرضی با موفقیت اجرا شد.  

در این مرحله بالگردهای کبرا، توفان، و میل ۱۷ هوانیروز سپاه با به‌کارگیری مهمات بومی نسبت به اجرای پشتیبانی آتش هوایی از نیروهای عمل کننده در رزمایش اقدام کردند.  

در ادامه مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۷ سپاه پهپادهای رزمی و مراقبتی نیروی زمینی سپاه ضمن پایش منطقه رزمایش نسبت به انهدام اهداف از پیش تعیین شده اقدام کردند.  

پهپادهای مهاجر ۶ نیروی زمینی سپاه مجهز به بمب‌های هوشمند و نقطه‌زن قائم، اهداف ثابت و متحرک دشمن فرضی را با دقت مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند.  

علاوه بر این پهپادهای هجومی نیروی زمینی سپاه نیز که به تازگی به سازمان رزم این نیرو الحاق شده‌اند با پرواز بر فراز منطقه رزمایش اهداف خود را با موفقیت منهدم کردند.  

همچنین یگان‌های توپخانه و موشکی نیروی زمینی سپاه با اجرای آتش‌سنگین علاوه بر پشتیبانی از نیروهای عمل کننده مواضع و استحکامات دشمن فرضی را در هم کوبیدند.  

در این مرحله توپخانه نیروی زمینی سپاه با بکارگیری توپ‌های ۱۲۲، ۱۳۰ و ۱۵۵ میلیمتری و راکت اندازه‌ها و موشک‌های نقطه‌زن، با بکارگیری گلوله‌های هوشمند اهداف از پیش تعیین شده را با موفقیت منهدم کردند.  

همچنین در این رزمایش برای نخستین بار توپخانه نیروی زمینی سپاه با به‌کارگیری مهمات مجاورتی علاوه بر انهدام اهداف زمینی با موفقیت اهداف دریایی را نیز منهدم کرد.  

همچنین یگان‌های مهندسی و تخریب نیروی زمینی سپاه با طراحی و اجرای انفجارات گسترده یک لایه دفاعی مستحکم مقابل نیروهای دشمن فرضی ایجاد کردند.  

در این مرحله یگان‌های تخریب نزسا با بهره گیری از مهمات ‌و مواد منفجره بومی و هوشمند در حجم بالا موفق به ایجاد یک دیواره انفجاری و ایجاد یک خندق برای جلوگیری از نفوذ نیروهای دشمن به منطقه خودی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha