مراسم شب‌ یلدا در برونئی برگزار شد

تهران- ایرنا- مراسم شب یلدا با یاد دخت نبی اکرم(ص) حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، اسوه و الگوی زنان مسلمان جهان و با حضور ایرانیان مقیم در اقامتگاه سفیر ایران در برونئی دارالسلام برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در برونئی دارالسلام،  در این مراسم، سید مصطفی حسینی نیشابوری محقق و مدرس حوزه و دانشگاه، مدیر موسسه اسراء تهران تحت زعامت علامه جوادی آملی و استاد سطح عالی حوزه و دانشگاه در موضوع «نسبت دین اسلام و آیین‌های باستانی» به شکل آنلاین، سخنرانی کرد که مورد استقبال ایرانیان حاضر در مراسم قرار گرفت و بر غنای معنوی این محفل افزود.

همچنین حمیرا ریگی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برونئی دارالسلام، ضمن عرض تسلیت ایام دهه فاطمیه و آرزوی قبولی سوگواری این ایام، از مشارکت بالای ایرانیان مقیم در حماسه سیاسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، قدردانی کرد.

وی در ادامه به دستور و تاکید جدی ریاست جمهور و وزیر امور خارجه، مبنی بر تکریم ایرانیان خارج از کشور به عنوان سفیران فرهنگی کشور اشاره کرد.

در ادامه، بنفشه بلیده‌ای پژوهشگر، نویسنده، فعال رسانه‌ای و فرهنگی بلوچ و مدیر موسسه تبلیغاتی قلم در خراسان جنوبی، در رابطه با آیین مهرآفرین شب یلدا توضیحاتی ارائه کرد و با تفال در غزلیات حافظ، ابیاتی را به مهمانان این مراسم تقدیم کرد.

پایان بخش این آیین باستانی، اجرای زیبای حافظ خوانی آوازی با نی، توسط هنرمندان استان چهار محال و بختیاری بود.

مراسم شب یلدای فاطمی به میزبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برونئی دارالسلام، شب گذشته در اقامتگاه سفیر برگزار شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha