حمل پاسپورت کووید-۱۹ زیر پوست

تهران- ایرنا- یک استارتاپ سوئدی از روشی جدید برای حمل پاسپورت واکسن کووید در یک میکروتراشه که در زیر پوست کاشته می شود، رونمایی کرد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش از روزنامه دیلی میل، هر دستگاهی که از قابلیت «ارتباطات حوزه نزدیک» (NFC) برخوردار باشد، می تواند این میکروتراشه را که به اندازه یک دانه برنج است، بخواند.

از فناوری NFC برای پرداخت های بدون تماس و سیستم های ورودی بدون کلید استفاده می شود.

یکی از مدیران این استارتاپ به نام «اپی سنتر»، ویدئویی به اشتراک گذاشته که طی آن تراشه در ساعد دستش ایمپلنت شده است. او به سادگی موبایل را بالای مکان ایمپلنت تکان می دهد تا وضعیت واکسیناسیون او روی موبایل مشخص شود.

در بیانیه این استارتاپ آمده است: ایمپلنت ها، فناوری پرکاربردی هستند که می توان از آن برای مقاصد مختلف استفاده کرد. هم اکنون استفاده از آن برای به همراه داشتن پاسپورت واکسیناسیون کووید ۱۹، روشی راحت به نظر می رسد.

در حال حاضر بسیاری از رستوران ها، موزه ها، سالن های تئاتر و غیره در سراسر آمریکا برای ورود از افراد می خواهند وضعیت واکسیناسیون خود را نشان دهند. این شرکت سوئدی نیز می خواهد ارائه چنین اطلاعاتی را تا حد ممکن ساده کند.

با این روش نیازی به ذخیره داده های واکسن در موبایل نیست و در صورتی که شارژ موبایل زود تمام شود، فرد به پاسپورت واکسن خود دسترسی خواهد داشت. این میکروتراشه به طور مستقیم زیر پوست ساعد یا بین انگشت بازو و شست قرار می گیرد. این فرایند کاملاً برگشت پذیر است و نیازی به اپلیکیشن مخصوص ندارد.

این گجت با یک تزریق ساده و به وسیله سرنگ در دست کاربر نصب می شود. با این حال پاسپورت میکرو تراشه ای هنوز برای عرضه به بازار آماده نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha