۴۰.۷ هکتار از اراضی کشاورزی بروجرد امسال به سیستم آبیاری نوین مجهز شد

بروجرد - ایرنا - رییس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: ۴۰.۷ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان امسال به سیستم آبیاری قطره ای و بارانی مجهز شد که انتظار می‌رود این سطح تا پایان سال با همکاری کشاورزان افزایش چشمگیری داشته باشد.

" جواد گودرزی " روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون سه هزار و ۱۳۳ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده است.

وی اظهار داشت: این شهرستان دارای یکهزار و ۵۰۰ دهنه قنات، یکهزار دهنه چشمه و پنج رودخانه دائمی است که وجود یکهزار و ۵۰۰ استخر ذخیره آب کشاورزی و حدود ۶ هزار کیلومتر کانال آب بر نقش مهمی در تامین آب مورد نیاز ۶۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی آن دارد.

وی اظهار داشت: درسالجاری کار بهسازی ۸۰۰ دهنه قنات، ۱۱۵ استخر و ۱۷۵ کیلومتر کانال آب  در این منطقه انجام شده است.

مدیرجهاد کشاورزی بروجرد گفت: سالانه ۱۰هزار میلیارد ریال انواع محصول زراعی و باغی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود. 

گودرزی ادامه داد: شهرستان بروجرد با ۶۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی سالانه ۳۶۰ هزار تن انواع محصول زراعی و باغی و ۵۶۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی تولید می‌کند. 

وی با اشاره به فعالیت ۳۵ هزار نفر از جمعیت بروجرد در بخش کشاورزی و باغبانی یادآور شد: این تعداد در ۲۳۲ روستای سه بخش مرکزی، شیروان و اشترینان این شهرستان فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha