حرکت جهادی در دوره تحول و تعالی قوه قضاییه سرعت گرفته است

بندرعباس - ایرنا- معاون اول قوه قضاییه در مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: حرکت جهادی در دوره تحول و تعالی قوه قضاییه سرعت گرفته است.

 به گزارش ایرنا،حجت الاسلام والمسلمین مصدق  عصر دوشنبه در آیین برگزاری مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری استان هرمزگان با تسلیت شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا  «سلام اللّه علیها» اظهار داشت: این مراسم به منظور تقدیر از برادر جهادی آقای صالحی است که تا کنون به عنوان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان انجام وظیفه می نموده و همچنین معارفه آقای قهرمانی به عنوان رییس کل دادگستری استان که هر دو از چهره های پرتلاش و نمونه در دستگاه قضا می باشند.

وی، همچنین با تأکید بر اینکه خوشبختانه حرکت جهادی در دوره تحول و تعالی قوه قضاییه سرعت گرفته است، تأکید کرد: قوه قضاییه آماده است همه نقدها نسبت به عملکرد و همه برنامه ها برای آینده را بپذیرد.

وی با استقبال از راهکارهای ارائه شده توسط صاحبان اندیشه و قلم به منظور کاهش مجازات حبس، خاطرنشان کرد:  ایده مطرح شده توسط حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به منظور استفاده از مجازات های جایگزین حبس، ایده بدیع و نوئی است که صاحب نظران می توانند به منظور تکمیل این موضوع یاریگر دستگاه قضایی باشند.

وی تصریح کرد: امروز قوه قضاییه بطورکامل آمادگی دارد از اندیشه های صاحب نظران حوزه و دانشگاه استفاده نماید و به منظور ارتقای شاخص‌های های توسعه عدالت از تمامی نقدها و پیشنهادات بهره مند شود.

وی با اشاره به اینکه عملکرد علی صالحی در استان هرمزگان بسیار درخشان است که همین موضوع سبب گردیده ایشان از سوی ریاست قوه قضاییه برای تصدی دادستانی تهران برگزیده شوند که یک چهارم پرونده های کشور در این حوزه قضایی وجود دارد و آقای صالحی برنامه جامعی را ارتقای همه شاخص ها در حوزه قضایی تهران ارائه نموده است.

معاون اول قوه قضاییه همچنین با بیان اینکه گزینه های متعددی برای تصدی ریاست کل دادگستری استان هرمزگان مطرح بودند بیان داشت:  از میان همه گزینه ها، آقای مجتبی قهرمانی به عنوان گزینه اصلح برگزیده شد و امیدواریم مسیری را که آقای صالحی پایه گذاری نموده است به بهترین شکل ممکن ادامه دهند.

وی در خصوص ویژگی های رییس کل جدید دادگستری استان هرمزگان، مجتبی قهرمانی را مدیر خلاق و فردی صاحب نظر و مسلط به فناوری اطلاعات و مسائل مهمه دستگاه قضا برشمرد و از وی خواست برای ادامه روند تحول ایجاد شده در دوران مسوولیت علی صالحی، استفاده از  نظر همه صاحب نظران، نخبگان و فرهیختگان را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

معاون اول قوه قضاییه برای شرکت در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان هرمزگان ، با استقبال جمعی از مسوولان وارد بندرعباس شد.

به گزارش ایرنا، شرکت در نشست شورای اداری استان هرمزگان و مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری استان هرمزگان از مهمترین برنامه حجت‌الاسلام والملسمین محمد مصدق در روز دوشنبه به هرمزگان است.

 طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس به عنوان رییس کل جدید دادگستری استان هرمزگان منصوب شده است و علی صالحی رییس کل سابق دادگستری این استان نیز با حکم رییس قوه قضاییه، عهده دار دادستانی تهران می باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha