بیمارستان شیروان به ۸۰ بیمار دیالیز خدمات درمانی ارائه می دهد

بجنورد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر به ۸۰ بیمار دیالیز این شهرستان و فاروج خدمات درمانی ارائه می دهد که وام قرض الحسنه هم به برخی از این بیماران پرداخت می‌شود.

دکتر سیده معصومه هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این بیماران ۳ بار در هفته دیالیز می شوند اظهار داشت: اینک ۱۶ بیمار دیالیزی در نوبت پیوند کلیه هستند که از این تعداد ۹ نفرخانم و هفت نفر آقا هستند و  خدمات دیالیز برای بیماران رایگان است و هزینه دارو و رفت و آمد تعدادی از بیماران کم بضاعت توسط صندوق خیریه بخش تامین می شود.

 وی با بیان اینکه تمامی بیماران کارت دیالیز دارند خاطرنشان کرد:  برای حمایت از  بیماران دیالیزی وام ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریالی  به ۱۵ نفر  پرداخت شده و می شود.

هاشمی با بیان اینکه ۱۶ تخت دیالیز در شهرستان وجود دارد بر لزوم گسترش فضا، تامین امکانات و تجهیزات بیشتر این بخش در شیروان تاکید کرد.

وی افزود: تاکنون  موضوع گسترش فضا به دلیل کمبود اعتبار و بودجه محقق نشده ولی طبق بازدیدهای اخیر که توسط مسئولان استانی صورت گرفت قول مساعد برای مهیا شدن فضا و تجهیزات بیشتر داده شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شیروان با اشاره به واکسیناسیون این افراد گفت: واکسن کرونا و آنفلوانزا برای  این بیماران تزریق شده و تزریق   دُز سوم کرونا در حال انجام است، همچنین جهت رعایت نکات بهداشتی بیشتر اتاق ایزوله تنفسی در مکان دیالیز وجود دارد.

هاشمی افزود: به این دسته از افراد توصیه می شود حتی در شرایط کرونایی مراقبت های مربوط به خود را در زمان مناسب انجام دهند و با مراجعه به پزشک معالج خود آزمایش ها و مراقبت های دوره ای را  انجام داده و چنانچه خود و یا خانواده شان اقدام به تزریق واکسن کرونا نکردند حتما در اسرع وقت جهت تزریق اقدام کنند.

طبق استانداردها هر بیمار دیالیز هفته‌ای نیاز به ۱۲ تا ۱۶ ساعت دیالیز دارد.

شیروان به عنوان دومین شهرپرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha