اجراهای جشنواره تئاتر مرصاد درهفت استان برگزار می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام‌آبادغرب با اشاره به اینکه در دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد به دنبال تمرکز زدایی بودیم، گفت: اجراهای بخش نمایشنامه‌خوانی در ۱۱ شهرستان کشور و هفت استان برگزار شد.

«خسرو تمری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، شهرهای زنجان، قشم، یاسوج، همدان، اصفهان و بروجرد را میزبان برخی از اجراهای این دوره از جشنواره اعلام کرد و افزود: تاکنون پنج اثر در بخش نمایشنامه‌خوانی و سه تئاتر صحنه‌ای اجرا شده است و هفت اجرای صحنه‌ای دیگر باقی‌مانده است.

وی با اشاره به اینکه آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف روز هفتم دی برگزار می‌شود، گفت : عموم مردم می‌توانند در روزهای چهارم، پنجم و ششم در بخش رقابتی و مسابقه شاهد اجرهای راه‌یافته به مرحله پایانی باشند که این اجراها در مجتمع غدیر شهرستان اسلام‌آبادغرب برگزار می‌شود.

دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد، یادبود دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و یک هزار و ۲۸۰ شهید شهرستان اسلام‌آبادغرب روز شنبه ۲۰ آذر آغاز به کار کرد و پوستر جشنواره نیز رونمایی شد.

 این رویداد هنری در چهار بخش نمایشنامه نویسی،  نمایشنامه خوانی، تئاتر صحنه ای و نمایش خیابانی برگزار می شود و تاکنون ۲۰۵ اثر از ۲۷ استان کشور در این جشنواره حضور دارند.

بخش اول جشنواره از تاریخ ۲۰ آذر لغایت ۷ دی و بخش خیابانی از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۵ اسفند در شهرستان اسلام آبادغرب برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha