نمایش‌های جشنواره تئاتر «پنجمک» اجرای عمومی می‌شوند

تهران- ایرنا- «مریم کاظمی» کارگردان تئاتر و مدیر جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» از اجرای عمومی آثار این جشنواره در دی ماه خبر داد.

به گزارش ایرنا،‌ مریم کاظمی کارگردان تئاتر و مدیر جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک عنوان کرد: تابستان امسال جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با ۷ نمایش برگزار شد که به دلیل وضعیت قرمز همه‌گیری کرونا تصمیم گرفتیم کار جشنواره و برگزاری بخش‌هایی از برنامه آن را تا شرایط بهتر متوقف کنیم. خوشبختانه به نظر می‌رسد از مرحله خطرناک این بیماری همه‌گیر عبور کرده‌ایم بنابراین نمایش‌های جشنواره در قالب اجرای عمومی و به صورت محدود روی صحنه می‌روند.

کاظمی با بیان اینکه در زمان برپایی جشنواره امکان حضور تماشاگران و علاقه‌مندان تئاتر کودک و نوجوان در سالن اجرا وجود نداشت، اجرای عمومی را فرصتی دوباره برای دیده شدن تلاش و زحمت هنرمندان کودک و نوجوان و رویارویی با تماشاگر عنوان کرد که یکی از اهداف جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک بوده‌ است.

کتاب نمایشنامه‌ها توسط نشر گیسا چاپ شده‌اند و در دی ماه رونمایی خواهند شد. از آنجا که نمایشنامه‌خوانی یک شیوه شناخته شده برای معرفی اثر نمایشی است و می‌تواند جنبه آموزشی جهت خوانش درست متن برای هنرجویان کودک و نوجوان داشته باشد، رونمایی هر کتاب با اجرای نمایشنامه‌خوانی آن اثر نیز همراه می‌شود.

نمایش‌های جشنواره تئاتر «پنجمک» اجرای عمومی می‌شوند

وی ادامه داد: روزهای پنجشنبه و جمعه طبق تعریف کلاس‌های آموزشی ویژه آماده سازی نمایش های پنجمک برای نمایشنامه‌خوانی و اجرای عمومی تمرین می‌کنیم.

بنا به اعلام جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک،‌کاظمی درباره سالن اجرای عمومی این آثار گفت: طبق توافقات با پردیس تئاتر تهران و ایران مال، امیدوارم بتوانیم دی و بهمن نمایش‌ها را در این ۲ مجموعه تئاتری و سینمایی روی صحنه ببریم.

به گزارش ایرنا،‌ نخستین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با ۷ نمایش پیتر پن، شاهزاده و گدا، هانسل و گرتل، پوستین زرین، بابا لنگ دراز، آرش کمانگیر و پری دریایی از ۷ تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد. کارگردانی و نویسندگی هر ۷ اثر توسط مریم کاظمی انجام شده و بیش از ۳۰ تن از اعضای گروه تئاتر مستقل در بخش‌های مختلف تیم کارگردانی، مربیگری، طراحی، تبلیغات و روابط عمومی، بازیگری، امور فنی، موسیقی و ... حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha