آوارگی بیش از ۲۰ هزار نفر در سیل مالزی

تهران- ایرنا - مقامات مالزی اعلام کردند، باران های سیل آسا موجب آوارگی بیش از ۲۱ هزار نفر از خانه هایشان و مسدود شدن ده ها جاده شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از رویترز، « صبری یعقوب» نخست وزیر مالزی در کنفرانس خبری اعلام کرد با آوارگی بیش از ۲۱ هزار و ۱۰۰ نفر بر اثر جاری شدن سیل در مالزی بیش از ۶۶ هزار نیروی پلیس، ارتش و آتشنشان برای امدادرسانی و نجات مردم به سراسر این کشور اعزام شدند.

جاری شدن سیل در مالزی در فصل بارندگی سالانه که از ماه اکتبر تا مارس می باشد، به ویژه در سواحل شرقی این کشور بسیار معمول است اما بارندگی های شدیدی که از جمعه صبح در ایالت «سلانگور» که یکی از ثروتمندترین و پرجمعیت ترین مناطق نزدیک به «کوالالامپور» واقع در غرب این کشور است، آغاز شده است هنوز ادامه دارد.

نخست وزیر مالزی در ادامه سخنانش افزود: اکنون شرایط در سلانگور اندکی آشفته شده است. در دیگر ایالت ها آمادگی برای این بارندگی های موسمی از پیش وجود داشت اما در سلانگور بارندگی ناگهانی اتفاق افتاد.

برپایه سخنان صبری یعقوب حدود ۴ هزار نفر از خانه هایشان تخلیه شده و به پناهگاه ها برده شدند. 

به گفته مقامات بندر کلانگ که بزرگترین بندر مالزی می باشد، عملیات کشتی رانی مختل شده است. همچنین ده ها جاده و بزرگراه نیز بسته شدند. 

ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی نیز رودخانه های خروشان،رانش زمین و زیرآب رفتن اتومبیل های رها شده در خیابان ها را نشان می دهد.

سازمان هواشناسی مالزی هشدار داد بارندگی های شدید در سلانگپور، کوالالامپور و دیگر ایالت ها تا  پایان روز یکشنبه همچنان ادامه خواهد داشت.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha