تاکیداستاندار خوزستان برانجام واکسیناسیون ورعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با تاکید بر اجرای واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی گفت: لازم است که تمامی فرمانداران این موضوع را جدی بگیرند.

به گزارش ایرنا صادق خلیلیان روز شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا خوزستان در محل استانداری بیان کرد: کنترل هوشمند فعالیت‌ها از هفته گذشته در رابطه با دستگاه‌های اجرایی خوزستان آغاز شد و این هفته برای ناوگان درون شهری اجرا خواهد شد.

وی گفت: کنترل هوشمند فعالیت‌ها به تدریج توسعه پیدا می کند تا ما بتوانیم فعالیت‌های مختلف جامعه را به صورت عادی دنبال کنیم.

وی به بحث توسعه واکسیناسیون اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به سویه جدید اُمیکرون باید موضوع واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌ها را جدی بگیریم و در عین حال افراد واجد شرایط برای دریافت دُز سوم اقدام کنند.

استاندار خوزستان گفت: رسانه‌ها نقش موثری در اطلاع رسانی به افراد جامعه در زمینه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و واکسیناسیون دارند و با افزایش آن، می‌توان از فضای کرونا عبور کرده تا آسیب کمتری به مردم وارد شود.

وی با بیان اینکه شرایط فعلی خوزستان به لحاظ واکسیناسیون تا حدود زیادی به میانگین کشوری نزدیک شده است افزود: این موضوع ما را امیدوار می‌کند تا بتوانیم فعالیت‌های عادی خود را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: ویروس اُمیکرون یک سویه وحشی است لذا باید با جدیت بیشتری شیوه‌نامه‌ها و واکسیناسیون را دنبال کنیم؛ همچنین لازم است کسانی که واکسن آنها به تاخیر افتاده تا هر چه سریعتر نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.

خلیلیان گفت: افرادی که ۲ نوبت واکسن زده‌اند باید برای تزریق دز سوم ترغیب شوند تا در مقابل ویروس مصونیت نسبی پیدا کنند.

وی ادامه داد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، تزریق یک دُز واکسن خیلی ایمنی ندارد اما تزریق ۲ نوبت واکسن تا ۳۰ درصد و تزریق سه نوبت به بالا بین ۷۰ تا ۹۰ درصد مصونیت ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران نسبت به سایر کشورها بهتر است افزود: آمار مرگ و میر خوزستان نیز از متوسط کشوری بهتر بوده که نشان‌دهنده اقدامات و تلاش‌ صورت گرفته در استان است. 

استاندار خوزستان با اشاره به موفقیت نسبی طرح شهید سلیمانی در استان گفت: با اقداماتی که در قرارگاه عملیاتی استانی ستاد مدیریت کرونا انجام شده امیدواریم امکانات بیشتری برای این طرح در نظر گرفته شود تا بتوان با جدیت بیشتری آن را دنبال کرد.

هم‌اکنون بیش از پنج میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

تمام شهرستان‌های خوزستان بر اساس آخرین رنگ بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در وضعیت آبی کرونایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha