جاعل مدارک تحصیلی در کرج دستگیر شد

کرج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی البرز اعلام کرد : فردی که با جعل مدارک تحصیلی از این طریق کسب درآمد نامشروع می کرد در شهرستان کرج دستگیر شد.

به گزارش  روز شنبه  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد نادربیگی اظهار داشت:  کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام اقدامات اطلاعاتی از ارائه ۲ فقره مدرک تحصیلی جعلی به یکی از ادارات دولتی مطلع و بررسی موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.
وی اضافه کرد:  محل سکونت افرادی که اقدام به ارائه مدرک تحصیلی جعلی کرده بودند شناسایی و  با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

وی خاطرنشان کرد که  در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که این افراد برای ارتقاء شغلی و حقوقی اقدام به خریداری مدرک جعلی از متصدی یک کافی نت به مبلغ ۳۵ میلیون تومان کرده اند.
نادربیگی گفت: بلافاصله کارآگاهان به کافی نت جاعل و متهم اصلی پرونده اعزام شده و با هماهنگی مقام قضائی نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
وی با اشاره به اعتراف متهم به ۲ فقره جعل مدرک تحصیلی تصریح کرد: این فرد با دریافت نمونه مدرک تحصیلی از اینترنت اقدام به جعل آن ها برای اشخاص دیگر می کرد.
نادربیگی در پایان با اشاره به تکمیل پرونده و معرفی متهمان به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: از شهروندان عزیز نیز درخواست داریم که به هیچ عنوان به وعده های واهی کلاهبرداران در زمینه جعل مدرک تحصیلی با ثبت درسامانه سازمان سنجش و امثال آن  توجه نکنند و در صورت مشاهده موارد مشابه موضوع را از طریق شماره ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha