نیروهای راهداری چهارمحال و بختیاری در آماده‌باش کامل قرار دارند

شهرکرد - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال‌ و بختیاری گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی در خصوص ورود سامانه پر بارش به استان، تمامی نیروها و ماشین‌آلات‌ راهداری استان به حالت آماده‌باش درآمدند.

حامد ایرج‌پور روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به اینکه تمامی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات راهداری موجود در چهارمحال و بختیاری به صورت کامل بررسی و تعمیرات نیز انجام شده است، افزود: با استقرار ۴۲ گروه در راهدارخانه‌های استان و آماده‌سازی ۳۰۲ خودرو سبک، نیمه سنگین و برف‌روب، آمادگی لازم برای رویارویی با بارش‌های احتمالی در جاده‌های مواصلاتی استان مهیا است.

وی تصریح کرد: هماهنگی با استان‌های معین نیز برای استفاده از ظرفیت موجود در این استان‌ها در صورت نیاز انجام شده است.

ایرج‌پور به همکاری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل با پلیس‌راه استان برای توقف خودروهای بدون زنجیر چرخ در محورهای برف‌گیر و سخت‌گذر نیز اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه تردد خودرو بدون زنجیر چرخ در مناطق برف‌گیر علاوه بر خطراتی که برای سرنشینان خودرو به همراه دارد، می‌تواند موجب مسدود شدن مسیر و ایجاد مشکل در عبور و مرور دیگر خودروها شود، از این پس، نیروهای راهداری استان تصاویر چنین خودروهایی را ضبط کرده و در اختیار پلیس‌راه قرار می‌دهند تا برابر با قانون با آن‌ها برخورد شود.

وی در ادامه با بیان اینکه بارش‌ها از اواخر جمعه شب در برخی محورهای‌ چهارمحال و بختیاری آغاز شده است، گفت: عملیات برف‌روبی در گردنه‌های چری‌ و شاه‌منصوری شهرستان‌ کوهرنگ، میانکوه‌ اردل و بخش محدودی از شهرستان لردگان در حال انجام است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای چهارمحال‌ و بختیاری بر ضرورت کاهش سفرهای غیرضروری در زمان بارش‌ها و همچنین به همراه داشتن زنجیره چرخ، البسه گرم و غذا در حین سفر به مناطق برف‌گیر و سخت گذر تاکید کرد و یادآور شد: رانندگانی که قصد سفر به مناطق مختلف را دارند، می‌توانند پیش از سفر با برقراری تماس با سامانه تلفن گویا ۱۴۱ از وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

به گزارش ایرنا، هواشناسی چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای مبنی بر وقوع بارش‌ها برای این استان از اواخر روز جمعه نسبت به آب‌گرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های این استان هشدار داد.

مجموع بارش سامانه اخیر در چهارمحال و بختیاری تا ساعت ۶:۳۰ روز شنبه در کوهرنگ ۹.۵ میلی‌متر، لردگان ۱۰ میلی‌متر، بروجن کمتر از ۰.۱ میلی‌متر، فارسان ۴.۴ میلی‌متر، اردل: ۱۱.۱ میلی‌متر، بلداجی در شهرستان بروجن ۰.۴ میلی‌متر، دوآب صمصامی در شهرستان کوهرنگ ۱۵.۹ میلی‌متر، مال خلیفه در شهرستان لردگان ۱۲.۴ میلی‌متر، شلمزار مرکز شهرستان کیار ۴.۱ میلی‌متر و آلونی مرکز شهرستان خانمیرزا ۳.۸ میلی‌متر ثبت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha