۲ کوهنورد در ارتفاعات شروه درسی سلطان یعقوب نقده امدادرسانی شدند

ارومیه- ایرنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: اعضای تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر نقده، جان ۲ کوهنورد را در ارتفاعات شروه درسی سلطان یعقوب نجات دادند.

امیر جعفرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در پی تماس ۲ کوهنورد با سامانه ۱۱۲ مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در  ساعت ۱۹ روز جمعه، امدادرسانی به این افراد در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: این افراد که در چهار کیلومتری محور نقده به سمت پیرانشهر در ارتفاعات منطقه شروه درسی قلعه مبنی گرفتار شده بودند، بلافاصله بعد از اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات EOC جمعیت استان، تیم پایگاه امداد و نجات کوهستانی یئتدی گوز شهرستان نقده به محل این حادثه اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر با به همراه داشتن تجهیزات مربوطه و با توجه به عملیات و جستجوی میدانی توانستند هر ۲ کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات را در صحت و سلامت کامل پیدا کنند.

جعفرزاده گفت: نجاتگران تیم کوهستان پس از ارزیابی و گرفتن شرح حال و تثبیت جسمانی و روانی، افراد را به پایین کوه هدایت و در شهر به خانواده هایشان تحویل دادند.

وی بیان کرد: این عملیات سه ساعت طول کشید و سه نجاتگر، یک پرسنل و یک دستگاه آمبولانس در این عملیات به کارگیری شد.

به گزارش ایرنا، کوهنوردان می‌توانند در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند تا در کمترین زمان نجاتگران هلال احمر جهت امداد رسانی به مصدومین حوادث کوهستان اعزام شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha