دانشگاه علوم پزشکی همدان: نگرانی بابت تهیه داروی بیماران تالاسمی وجود ندارد

همدان- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه بیماران تالاسمی نباید نگران تامین داروی مورد نیاز باشند از اقدامات موثر دانشگاه برای افزایش سهمیه داروهای خارجی موردمصرف این گروه از بیماران در استان خبر داد.

به گزارش روز یک‌شنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، «قدرت الله رستمی» با اعلام این خبر افزود: بیماران تالاسمی ۲ نوع دارو ایرانی و خارجی برای درمان مصرف می کنند که افراد برای تامین نوع خارجی داروی مصرف با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

وی با بیان اینکه هیچ‌گونه مشکلی در تامین داروی ایرانی موردنیاز این بیماران وجود ندارد، اظهار داشت: برخی بیماران تالاسمی مدعی بروز حساسیت دارویی هنگام مصرف داروها هستند که دانشگاه علوم پزشکی همدان با همکاری انجمن بیماران تالاسمی استان، درصدد تهیه فهرستی از این قبیل بیماران است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: به دنبال تامین لیستی از افرادی که دچار حساسیت هنگام مصرف داروهای ایرانی می‌شوند، مکاتبات لازم با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رابطه با افزایش سهمیه داروهای خارجی موردنیاز این گروه از بیماران انجام خواهد شد.

به گفته دکتر رستمی، داروهای ایرانی مربوط به تالاسمی با نمونه‌های خارجی آن از نظر کیفیت کاملا برابر است و از نظر پزشکی تمایزی بین آنها وجود ندارد اما بدن برخی افراد ممکن است به برخی داروها(ایرانی و خارجی) واکنش منفی نشان داده و دچار حساسیت دارویی شود.

وی افزود: برخی بیماران نیز خواستار استفاده از داروهای خارجی هستند که برهمین اساس دانشگاه علوم پزشکی همدان سعی دارد تا نام افرادی که نسبت به نمونه ایرانی دچار حساسیت می‌شوند را در فهرست خود لحاظ کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha