۱۸ پروژه شاخص سرمایه‌گذاری در دستور کار بررسی شهرداری شیراز قرار گرفت

شیراز-ایرنا-شهردار شیراز گفت: ۱۸ پروژه شاخص سرمایه‌گذاری در این شهر در دستور کار بررسی شهرداری و تدوین کارشناسان قرار گرفت که بزودی این طرح‌ها معرفی می‌شود.

سید احسان اصنافی در سومین جلسه هیأت مدیره سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز با تأکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در دستیابی به اقتصاد پویا و توسعه پایدار شهری گفت: یکی از راه‌های رشد و توسعه اقتصادی شهرها، به ویژه در مناطق محروم، تعریف و اجرای پروژه ها و بسته‌های سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری از موضوعات مهمی است که برنامه ریزان شهری، همواره باید به آن توجه داشته باشند، تصریح کرد: به منظور سرمایه گذاری شناسایی اولویت‌ها، پتانسیل‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری جهت تشویق سرمایه گذاران دارای اهمیت زیادی است.

به گفته شهردار شیراز، کمیته‌ای برای بررسی ظرفیت‌ها و چالش‌های  آیین نامه‌ها، شیوه نامه و روند سرمایه‌گذاری در شهر شیراز تشکیل تا با اصلاح اشکالات موجود، به مرور مسیر جذب سرمایه‌گذار و رونق فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در این شهر هموار شود.

وی همچنین وضعیت فعلی برخی پروژه‌های اوراق مشارکت و بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری شهر شیراز را برشمرد و گفت: با تشکیل کارگروهی از حوزه‌های مرتبط شهرداری، اجرا و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و در دست انجام بر اساس قراردادهای منعقد شده ساماندهی و تسریع خواهد شد.

شهردار شیراز روند اجرای قرارداد پارک آبی شیراز را بررسی کرد و خواستار توجه جدی‌تر به ساماندهی پروژه‌های بوستان دراک به عنوان یکی از جاذبه‌های شهری شیراز و بستری گردشگری درون شهری و نشاط و سلامت اجتماعی شهروندان شد.

اصنافی همچنین با اشاره به درخواست‌ شهروندان، تأکید کرد: پارکینگ‌ عمومی این بوستان برای تمامی شهروندان فعال و امکانات حمل و نقل عمومی برای دسترسی آنها به نقاط مختلف این بوستان بزرگ کوهستانی باید فراهم باشد.

تمامی موارد مطرح شده در این جلسه ظرف مدت دو هفته بررسی و با حضور شهردار شیراز مجدد پی‌گیری خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha