ظرفیت حوزه‌های علمیه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی کمک بگیریم

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه گفت: باید از ظرفیت عظیم روحانیت و حوزه‌های علمیه استان در راستای بهبود و اصلاح جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی کمک بگیریم.

به گزارش ایرنا، مهدی دوستی عصر پنجشنبه در اجلاسیه اساتید حوزه‌ها و مدارس علمیه استان هرمزگان افزود: برنامه‌ریزی ویژه برای بهبود وضعیت ۱۳۰ روستا و ۴۶ محله حاشیه‌ای در سطح هرمزگان شناسایی شده است و با توجه به اینکه در این مناطق مجموعه‌ای از برنامه‌های حرفه آموزی، فناوری، فقرزدایی، اجتماعی، فرهنگی، معماری و رفع مشکلات اسناد مالکیت انجام خواهد شد، در بخش اجتماعی و فرهنگی، نیازمند کمک حوزه‌های علمیه هستیم.
وی بیان داشت: به برکت حضور حوزه‌های علمیه در مناطق مختلف کشور از جمله در استان هرمزگان، شاهد رویش های گسترده نسل جوان هستیم.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه حوزه های علمیه در جنگ نرم در برابر دشمنان نیز کار خود را به درستی و خوب انجام داده‌اند، اظهارداشت: وظیفه خود می‌دانیم که حوزه‌های علمیه را تقویت و حمایت کنیم و امکانات زیرساختی، سخت افزاری و نرم افزاری حوزه‌ها را افزایش دهیم.
دوستی ادامه داد: به طور قطع پیگیری و تلاش لازم در جهت ارتقای زیرساخت‌های حوزه‌های علمیه در استان هرمزگان را انجام خواهیم داد.
وی همچنین با اشاره به نقش بسیار مهم روحانیت در تربیت دینی جامعه ادامه داد: روحیه دینی بسیار خوبی در جامعه ایران اسلامی جریان دارد که حضور پررنگ و گسترده مردم بویژه جوانان در آیین های اعتکاف و همچنین مراسم اربعین حسینی(ع) آن را نشان می‌دهد که محصول تلاش‌ حوزه‌های علمیه و روحانیت بزرگوار است.
استاندار هرمزگان ابرازداشت: شخصیت‌ های بزرگوار و تاثیرگذاری همچون امام خمینی(ره) و رهبرمعظم انقلاب پرورش یافته حوزه‌های علمیه هستند که با اتکا به خداوند متعال، هیمنه ابرقدرت های پوشالی غرب و استکبار جهانی را درهم شکسته‌اند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha