نظام ملی نوآوری کشور تدوین شد

تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین نظام نوآوری خبر داد و گفت: مراحل مقدماتی آن در پایگاه استنادی جهان اسلام در شیراز در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار علم و آموزش ایرنا،محمدعلی زلفی گل روز پنجشنبه در حاشیه مراسم بیست و دومین مراسم تقدیر از پژوهشگران وفناوران برتر کشور در جمع خبرنگاران افزود: در این نظام نیازهای کشور احصا می‌شود و در معرض دید پژوهشگران قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در این نظام از پژوهشگران خواسته می‌شود که موضوعات تحقیقاتی خود را در راستای نیازهای کشور تعریف کنند و در این خصوص حمایت‌های ویژه صورت خواهد گرفت.

زلفی‌گل گفت: اعتبارات اجرای این نظام از طریق صندوق علوم، تحقیقات و فناوری تامین می‌شود، اجرای این نظام نیاز به بودجه خاصی ندارد چون بسترها و سیستم های آن در پایگاه استنادی جهان اسلام وجود دارد.

وی همچنین با توجه مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر کشور  در خصوص حمایت ها از این افراد گفت: طبق روال قبل پژوهشگران می توانند به صندوق حمایت از پژوهشگران طرح ارایه دهند، گرنت و حمایت می کند و دانشگاه ها نیز گرنت آنها را افزایش می دهد. سعی می کنیم از اندیشه و فکر آنها در شوراهای مختلف دانشگاه ها و وزارت خانه استفاده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha