میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی نقاط کیش به ۴۵ درصد رسید

کیش - ایرنا - رییس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: بر اساس بررسی های صرت گرفته میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی نقاط این جزیره به ۴۵ درصد رسیده است.

محمدرضا رضانیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جزیره کیش هم اکنون در وضعیت آبی قرار گرفته و به واسطه این شاهد رشد حضور گردشگران و پویایی نسبی شده است.

وی اضافه کرد: این در نتیجه توسعه سطح پوشش واکسیناسیون و خروج جزیره از وضعیت قرمز کرونایی در دوران پس از پیک پنجم به دست آمده به طوریکه هم اکنون بیش از ۹۲ درصد جمعیت بومی کیش هر ۲ دُز واکسن خود را دریافت کرده اند.

رییس مرکز توسعه کیش یادآور شد: تدوام رعایت پروتکل های بهداشتی لازمه حرکت جزیره به سمت پویایی بیشتر اقتصادی و حضور کردشگران در است اما طبق بررسی های مختلف شاهد عادی انگاری در برخی نقاط هستیم.

وی افزود: هرچند در برخی نقاط جزیره میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی به ۷۰ درصد نیز می رسد اما در برخی نقاط رعایت شیوه نامه های بهداشتی به ۴۵ درصد کاهش یافته که این مساله زنگ خطری برای تداوم وضعیت آبی رنگ این جزیره از نظر شیوع ویروس کرونا است.

سخنگوی شورای سلامت کبش با اشاره به ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در میان آحاد جامعه، اظهار داشت: عادی انگاری و کاهش حساسیت ها می تواند نگرانی‌ها از موج جدید همه گیری کرونا را افزایش دهد.

وی افزود: این عادی انگاری ها، موج های بعدی کرونا را به دنبال دارد که گونه های مختلف این ویروس با جهش های متفاوت در حال رشد بین کشورهای مختلف افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: تجربه ثابت کرده که هر بار در رعایت‌ پروتکل های بهداشتی عادی انگاری می شود، پیک‌های شدید بیماری رخ داده و هر پیک نسبت به پیک قبلی بیماری شدیدتر  است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا کنون در این جزیره حدود هشت هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha