ارتقای مستمر تخصصی و حرفه‌ای ایزوایکو دنبال می‌شود

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایدرو برنامه ارتقای مستمر تخصصی و حرفه‌ای ایزوایکو به‌عنوان بزرگترین سازنده و تعمیرکننده انواع شناورها و سازه‌های دریایی کشور را به جد در دستور کار دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، «محسن صالحی‌نیا» در مراسم معارفه هیات مدیره مجتمع کشتی‌سازی و فراساحل ایران (ایزوایکو) اظهار داشت: ایزوایکو ظرفیت و سرمایه ملی و مزیتی منطقه‌ای است.

رییس هیات عامل ایدرو افزود: در سیاست‌های وزارت صنعت در دولت مردمی، توجه مضاعفی به توانمندسازی و حمایت‌های کارشناسانه از صنعت دریایی و تولیدکنندگان این حوزه معطوف شده است.

وی همچنین نقش کلیدی ایزوایکو برای رفع نیازهای کشور در زمینه تعمیرات، نوسازی و ساخت انواع شناور به‌ویژه در شرایط تحریم‌های غیرقانونی سال‌های اخیر و نیز داخلی‌سازی سازه‌های دریایی موردنیاز صنایع انرژی کشور را شاخص توانمندی داخلی و ملی ارزیابی کرد و از اعضای جدید هیئت مدیره بزرگترین مجتمع کشتی‌سازی کشور خواست تا این مسیر را با شتاب و دقت بیش از پیش دنبال کنند.

در این نشست احکام هیات مدیره جدید ایزوایکو ابلاغ شد.

«سلمان ضربی» مدیرعامل جدید ایزوایکو دکترای صنایع دریایی از دانشگاه ملی کره جنوبی، مهندسی و کارشناسی ارشد مکانیک و کشتی‌سازی از دانشگاه صنعتی شریف دارد. وی علاوه بر حضور از دو دهه قبل در مجموعه ایزوایکو سوابقی چون مدیریت پروژه ساخت نخستین کشتی اقیانوس‌پیمای ایران و مدیریت پروژه ساخت بزرگترین نفتکش داخلی و مدیریت کشتی‌سازی صنایع دریایی ایران (صدرا) را نیز در کارنامه خود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha