۲۲ آذر ۱۴۰۰، ۲۳:۴۵
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84576104
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اولیانوف:طرفین مذاکره روابط نزدیک با ایران را حفظ می‌کنند

تهران- ایرنا- میخائیل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین المللی در وین اعلام کرد که طرفین مذاکره (به غیر از آمریکا) روابط نزدیک با ایران را حفظ می‌کنند.

این دیپلمات ارشد روس که به عنوان نماینده روسیه در مذاکرات وین حاضر است روز دوشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: در مذاکرات وین موضوعات متعدد مهمی همچنان باقی هستند اما مذاکره کنندگان سخت کار می‌کنند تا اختلافات را کاهش دهند.

اولیانوف اضافه کرد: برای مثال، طرفین برجام (بدون ایران) و آمریکا یک جلسه شبانه دیرهنگام (دوشنبه شب) داشتند و تمام آنها (به غیر از آمریکا) روابط نزدیک با ایران را حفظ می‌کنند.

جلسه بین طرفین برجام و آمریکا در هتل ماریوت پس از جلسه میان گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و ایران در هتل کوبورگ به انجام رسید. این دومین جلسه اعضای برجام و آمریکا در دور هفتم مذاکرات وین است که بدون حضور ایران برگزار می‌شود.

انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا پیش از ورود به هتل ماریوت درباره فضای مذاکرات، گفت؛ سخت در تلاش هستیم و گفت‌وگوها همچنان ادامه دارد. اما سایر دیپلمات ها ترجیح دادند که در این زمینه اظهارنظری نکنند. حتی میخائیل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روس هم که رابطه گرمی با خبرنگاران داشت، پس از ماجرای دیروز که سخنانش از سوی شبکه معاند فارسی زبان ایران‌ اینترنشنال تحریف شد، ترجیح داد با خبرنگاران مصاحبه نکند.

اخبار زیادی از فضای داخل مذاکرات به بیرون درز پیدا نمی‌کند اما گزارش‌ها از پیشرفت گفت‌وگوها و کاهش اختلافات میان طرف‌ها حکایت دارد. علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران دیروز در گفت‌وگو با ایرنا افزود که در نتیجه تعامل و نشست‌هایی که طی چند روز گذشته در سطح کارشناسی و مقام‌های ارشد مذاکره کننده برگزار شد اختلافات طرفین در مورد دامنه و حیطه موضوعات قابل مذاکره در حال کاهش است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha