۲۲ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84575550
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از کردستان

سنندج- ایرنا- ارسال ایده و مقاله شهرداری سنندج به سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری، واگذاری یک قطعه زمین ۳۱ هزار مترمربعی به شهرداری و برگزاری اولین اردوی آماده سازی تیم های ورزشی دانش آموزی استان چند خبر کوتاه از استان کردستان است.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری (مجتمع شهری تهران) و هشتمین جشنواره پژوهش و آموزش در مدیریت شهری و روستایی در راستای دانش بنیان کردن شهرها، با مشارکت دستگاه های پژوهشی در هفته پژوهش با محوریت مدیریت شهری برگزار می شود.

این جشنواره با هدف استفاده از ظرفیت‌های ساختار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و شهرداری از تاریخ ۲۰ تا ۲۴ آذر برگزار خواهد شد.

سیاست‌گذاری و آینده پژوهی شهری، خدمات شهری، شهرسازی و معماری، ایمنی و مدیریت بحران، مطالعات کاربردی و اجرایی، اجتماعی و فرهنگی، مالی و اقتصادی، مدیریت دانش و شهرهای یادگیرنده، برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی، فنی و عمرانی، نوآوری و هوشمندسازی شهری، محیط زیست و انرژی، سلامت شهری، حمل و نقل و ترافیک، دیپلماسی شهری و مدیریت توسعه روستایی از محورهای این جشنواره است.

جمشید مجیدی از کارکنان شهرداری سنندج که یک مقاله با موضوع ساماندهی شیرابه (در بحث زیست محیطی) به این جشنواره ارسال کرده است، گفت: در این مقاله در خصوص مدیریت پسماند شهری و مراحل آن شامل کاهش در مبدا، تولید پسماند، جمع‌آوری، ذخیره سازی، بازیافت و دفع و در نهایت دفن بوده که با توجه به اجتناب ناپذیر بودن تولید شیرابه در بحث دفن پسماندهای شهری مدیریت شیرابه یکی از مسائل مهم زیست محیطی است.

وی افزود: این مهم مستلزم ارزیابی راهکارهای مهندسی و مدیریتی موجود با توجه به موقعیت محل، پتانسیل های موجود، توان متخصصان و توجیه اقتصادی بوده است.

واگذاری زمین ۳۱ هزار مترمربعی با کاربری فضای سبز شهرداری سنندج

مدیر اداره حقوقی و املاک شهرداری سنندج، یکی از عمده‌ترین مشکلات در راستای احداث و توسعه سرانه فضای سبز را کمبود زمین عنوان کرد و گفت: در راستای توسعه سرانه فضای سبز در نواحی منفصل، این شهرداری پیگیری‌های مکرری انجام داده و در همین راستا اقدام به شناسایی و تملک زمین در ناحیه منفصل شهری نایسر کرد.

امیر عمیدی با اشاره به واگذاری یک قطعه زمین با کاربری فضای سبز واقع در ورودی ناحیه منفصل شهری نایسر از سوی اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری، گفت: مساحت این قطعه زمین ۳۱ هزار و ۲۰۳ مترمربع است و پس از طراحی‌های لازم عملیات احداث فضای سبز در این قطعه زمین آغاز خواهد شد.

مدیر اداره حقوقی و املاک شهرداری سنندج اعلام کرد: زمین‌های دیگری در ناحیه منفصل شهری نایسر وجود دارد که در راستای احداث فضای سبز در حال پیگیری آن هستیم و در صورتی که دارای سند باشند نسبت به تملک آنها اقدام و اگرهم جزو اراضی دولتی باشند با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی نسبت به واگذاری آن اقدام خواهد شد.

برگزاری اولین اردوی آماده سازی تیم‌های ورزشی دانش آموزان استان کردستان

اولین مرحله اردوی آماده سازی تیم‌های ورزشی دانش آموزان استان کردستان برای حضور پرقدرت در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی به میزبانی سنندج برگزار شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: در این اردو که سه روز طول کشید، ۲۰۰ دانش آموز ورزشکار رشته‌های تکواندو، ووشو، جودو، دو و میدانی، ژیمناستیک و شطرنج در دو بخش دختران و پسران حضور داشتند و زیر نظر مربیان تخصصی این رشته ها تمرینات خود را پشت سر گذاشتند.

افشین خوشگوار افزود: تا زمان اعزام تیم‌ها قرار است ۲ مرحله اردوی دیگر در اواخر دی ماه و اواسط بهمن ماه برگزار شود.

وی یادآور شد: هشت رشته ورزشی تکواندو، جودو، ووشو، ژیمناستیک، شطرنج، کشتی و دو و میدانی در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر به صورت مشترک توسط وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha