۲۰میلیون تن انواع فرآورده‌ نفتی دربندرخلیج‌فارس تخلیه و بارگیری شد

بندرعباس- ایرنا- مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، میزان تخلیه و بارگیری انواع فرآورده‌ های نفتی از بندرخلیج فارس از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران روز دوشنبه  اظهارداشت: مجموع صادرات انواع فرآورده نفتی از این بندر در مدت یاد شده ٨ میلیون و ۶۰۰ هزار تن و واردات این مواد ۱۱میلیون و۷۰۰تن بوده که در همسنجی با مدت مشابه آن در سال گذشته سه درصد افزایش داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به رشد ۲۴ درصدی صادرات قیر در این دوره زمانی اظهار داشت: در این مدت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن صادرات قیر به ثبت رسیده که عمده آن به سه کشور عمان، امارات متحده عربی و هندوستان ارسال شده است.

به گفته محمدی کرجی ران، در مدت یاد شده ٨٦٧ فروند شناور در اسکله‌های تحت نظارت نفتی خلیج فارس پهلودهی شده‌اند که از این میزان ٣٢۴ فروند شناور ویژه حمل قیر،٥٤ فروند شناور حمل بنزین،٤٨٩ فروند شناورهای باقیمانده دیگر نیز فرآورده‌های نفتی را حمل نموده‌اند.

 «بندر نفتی خلیج‌فارس» منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به دلیل موقعیت استراتژیک، قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی شمال جنوب و نزدیکی به صنایع و پالایشگاه‌های منطقه با ۱۲ پست اسکله به عنوان بزرگترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha