۲۴ فقره حکم قلع و قمع در اراضی کشاورزی میاندوآب اجرا شد

مهاباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: طی سال‌جاری ۲۴ مورد حکم قلع و قمع مربوط به ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی‌ این شهرستان اجرا شده‌است.

علی دیانتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۲ مورد دستور قضایی قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز (دیوار کشی) در اراضی کشاورزی "کوی رابری" در شهر میاندوآب است که اخیرا در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها اجرا شد.

وی با بیان اینکه اینکه این احکام با حضور نمایندگان دادستانی، مرجع انتظامی، اداره امور راضی مدیریت جهاد کشاورزی میاندوآب و با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای این شهرستان اجرا شد، افزود: کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی از هرگونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغ‌ها از جمله احداث بنا، دیوارکشی، فنس کشی، تفکیک و قطعه بندی بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی خودداری کنند. 

وی با بیان اینکه حفظ اراضی کشاورزی به نوعی حفظ زندگی است اظهار داشت: با متخلفان در این زمینه مطابق ماده سه و تبصره های ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی برخورد خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب همچنین گفت: با عنایت به اینکه اشتغال و معیشت مردم این شهرستان وابسته به بخش کشاورزی است، استفاده بی رویه از آب و خاک با هدف تولید محصولات کشاورزی فشار مضاعفی را به این سرمایه های ملی وارد کرده است که سرمایه‌گذاری های کلان و ایجاد اشتغال در سایر بخش ها از جمله صنعت، خدمات و گردشگری می تواند از فشار وارده به بخش کشاورزی بکاهد.

دیانتی افزود: توسعه مکان‌های تفریحی، نیاز مردم را برای تبدیل اراضی کشاورزی و باغاتِ خود به تفرجگاه، مرتفع و حفاظت از کاربری اراضی را بدون نیاز به هیچ اهرم فشاری از سوی ارگان‌های دولتی میسر خواهد ساخت و از ایجاد نارضایتی در بین مردم به سبب اجرای قوانین و مقررات حفظ کاربری اراضی و تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز خواهد کاست.

دشت حاصلخیز میاندوآب دارای ۹۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت شامل ۶۰ هزار هکتار اراضی آبی و ۳۰ هزار هکتار اراضی دیم با تنوع کشت ۵۰ نوع محصول زراعی و باغی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha