۲۱ آذر ۱۴۰۰، ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 84574378
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

توانمندی‌ها و دستاوردهای موزه ملی علوم و فناوری معرفی می‌شود

تهران- ایرنا- توانمندی‌ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی موزه ملی علوم و فناوری ایران به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه ۱۴۰۰ در بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار معرفی می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی موزه ملی علوم وفناوری ایران، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار به مناسبت هفته پژوهش و فناوری و به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از روز سه‌شنبه ۲۳ آذرماه ۱۴۰۰ به صورت حضوری و مجازی در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار می‌کند.

موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک مؤسسه پژوهشی زیر نظر وزارت عتف، با حضور در این نمایشگاه اقدام به معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی این مجموعه خواهد کرد.

موزه ملی علوم و فناوری فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرد و ترویج علم و تسهیل ارتباط شهروندان با علم، پاسداشت دستاوردهای دانشمندان ایرانی – اسلامی و بازنمایی فناوری‌های بومی ایرانیان مهم‌ترین اهداف این موزه است.

همچنین، برگزاری فعالیت‌های ترویجی همچون نمایشگاه‌های سیار، جشنواره علم برای همه و رویدادهای علمی، نشست‌های تخصصی، سخنرانی‌های سار (سخنگاه اندیشه‌های راهبر) از دیگر فعالیت‌های موزه است که تلاش می‌کند به صورت تعاملی با عموم مردم ارتباط برقرار کند و از این طریق ارتباط شهروندان با جنبه‌های مختلف علم و فناوری را تسهیل بخشد.

همکاری در مستندسازی، طراحی مفهومی و فیزیکی فعالیت‌های ترویجی دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات پژوهشی برای معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی آنها به عموم مردم در قالب راه‌اندازی موزه‌های دانشگاهی، طراحی نمایشگاه‌ها، فعالیت‌ها و جُنگ‌های علمی از دیگر اهداف این موزه است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبسایت موزه ملی علوم و فناوری به آدرس https://www.inmost.ir/ مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha