ایمنی از آسیب های اجتماعی ثمره تربیت نسل کتابخوان است

رشت – ایرنا – مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان بیان کرد: آگاهی و ایمنی جامعه از آفت های اجتماعی ثمره تربیت نسل کتابخوان است ؛لذا این نهاد ترویج فرهنگ کتاب خوانی در بین کودکان و نوجوانان را در اولویت قرار داده است.

پریسا کرمی روز یکشنبه در نشست کتابخوان دانشجو به مناسبت روز دانشجو  و با همکاری سازمان بسیج دانشجویی گیلان اظهار داشت: رسالت نهاد کتابخانه های عمومی ترویج و تبلیغ فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است و ارگان هایی خلاق چون بسیج دانشجویی می توانند در این عرصه یاری گر باشند.
وی افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به بحث کتابخوانی تلاش می کنیم تا کتاب در سبد خانوار قرار بگیرد و تلاشمان بر این است که با ترغیب کودکان ، نوجوانان و زنان خانه دار امر کتاب خوانی را نهادینه کنیم زیرا زمانی که کودک کتابخوان داشته باشیم نگران آینده کتاب و کتاب خوانی نخواهیم بود.
 مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه در زمان حاضر یک میلیون و ۱۲۰ هزار جلد کتاب منابع کتابخانه های عمومی استان را تشکیل می دهند ، فضای مجازی را روشن نگهدارنده چراغ کتابخوانی در استان دانست.
نشست کتاب خوان دانشجو با معرفی کتاب های مختلفی از سوی دانشجویان فعال در حوزه های مختلف اجتماعی و فرهنگی عضو بسیج، با همکاری مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سالن اجتماعات سازمان بسیج دانشجویی استان گیلان برگزار شد.
اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان پیش از این نیز چندین محفل کتاب خوانی با معرفی کتاب از سوی اقشار مختلف جامعه چون مدیران ، نخبگان ، طلاب، اصحاب رسانه، چهره های فرهنگی، شعرا، معلمان و  پاسداران  برگزار کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha