اداره کل کتابخانه‌‍‌های عمومی فارس میزبان دو مسابقه ملی است

شیراز- ایرنا- اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس میزبان دو رویداد با عنوان های مسابقه ملی خدمات برون کتابخانه‌ای و مسابقه ملی طراحی خدمت برای کتابخانه های عمومی است.

آنگونه که مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس اعلام کرد نتایج این دو مسابقه اردیبهشت سال ۱۴۰۱ مشخص خواهد شد.
روح الله منوچهری یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد:‌مسابقه ملی خدمات برون کتابخانه ای ویژه کتابداران این نهاد است که کتابداران کشور در این رویداد شرکت می‌کنند و به تشریح طرح‌ها و برنامه‌های خود برای خدمات رسانی به مردم و ترغیب آنان به کتابخوانی می‌پردازند.
او ادامه داد:‌در این روند ما انتظار داریم کتابداران به تشریح ابتکارات و برنامه های عملی خود بپردارند یعنی کارهایی که نتیجه بخش بوده و خواهد بود تا بقیه کاربران از آن بهره مند شوند.
منوچهری گفت:‌این مسابقه جایزه های نقدی خوبی دارد که نفر اول ۱۵ میلیون تومان می گیرد و ثبت نام در این مسابقه  از ۲۳ آبان شروع شده و تا اردیبهشت سال ۱۴۰۱ ادامه دارد.
کتابداران برای شرکت در مسابقه و بارگذاری آثار به سایت https://hamayesh.ipla.ir/fa/ مراجعه کنند.

رویداد دیگر بحث مسابقه طراحی خدمت برای کتابخانه های عمومی است که همه می توانند در آن شرکت کنند و در سطح ملی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این زمینه گفت:‌هرکس ایده ای درباره ایجاد یک خدمت جدید در کتابخانه های عمومی کشور دارد درسه دقیقه آن را در یک فایل تصویری معرفی می کند و ما این ایده را به داوران می دهیم.
منوچهری ادامه داد:‌داوران از بین ایده هاٰ چند ایده برتر را انتخاب می کنند و برای کسانی که ایده‌هایشان پذیرفته شده کارگاه می گذاریم.
او اظهارداشت:‌مربی در این کارگاه روش کار و راهنمایی افراد را برگزار می کند با این هدف که  ایده ها اجرایی شوند. علاقه مندان می توانند تا ۳۰ آذر ایده های خود را بارگذاری کنند و برگزیدگان این مرحله تا ۳۰ بهمن ماه فرصت دارند فرم های نهایی خود را ارسال کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس گفت: از ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ تا اردیبهشت ۱۴۰۱ روند اجرای ایده ها و انتخاب برگزیدگان  اجرا می شود. نهایتا همزمان باهمایش نفرات برتر معرفی می شوند و جایزه نقدی  نفر اول ۲۵ میلیون تومان است.
منوچهری ادامه داد: مسابقه ملی طراحی خدمت برای کتابخانه‌ها عمومی ایران یکی از بخش‌های جانبی همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی؛ الگوها، تجربه‌ها و ایده‌ها است که اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ به میزبانی شهر شیراز برگزار خواهد شد.
کسانی که علاقه مند به ارسال ایده ها هستند به نشانی اینترنتی www.hamavesh.ipla.ir مراجعه کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha