اکران آثار برگزیده جشنواره فیلم رشد در مدارس جزو برنامه‌های اساسی باشد

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: ضروری است فیلم‌های برگزیده جشنواره بین المللی فیلم رشد با سهولت و به موقع به دست مخاطبان برسد و اکران و پخش آن در مدارس و رسانه‌های عمومی جزو برنامه‌های اساسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی باشد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از  سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، یوسف نوری روز شنبه در پیامی به مناسبت گشایش پنجاه‌ویکمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد افزود: این جشنواره‌ که امسال پنجاه‌ویکمین سال خود را سپری می‌کند، یکی از رویدادهای مهم فرهنگی، تربیتی و آموزشی است که می‌تواند آثار و نتایج مؤثر و مفیدی در تعلیم‌وتربیت کشور داشته باشد.

نوری ادامه داد: فیلم آموزشی و تمامی وسایل و ابزارهای هنری مانند سینما هر یک به نوعی در تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان کشور نقش‌آفرینی می‌کند و در ایجاد فضای فراخ‌تر برای تربیت اثر می‌گذارند. به خصوص اگر محتوای هنر و ابزارهای هنری با تربیت اسلامی پیوند بخورد، ارزش بیشتری به دست خواهند آورد و هم‌سویی بیشتری با جهت‌گیری نظام تعلیم و تربیت کشور خواهد داشت.

وی  تصریح کرد: جشنواره‌ بین‌المللی فیلم رشد به‌عنوان دیرپاترین جشنواره‌ فیلم آموزشی، یک رویداد افتخارآمیز بین‌المللی در نظام تعلیم و تربیت اسلامی است که بیش از پیش می‌تواند در بسته‌های تربیت و یادگیری و آموزش‌های چندرسانه‌ای متأثر از نقشه‌ تحول بنیادین در آموزش‌وپرورش نقش‌آفرینی کند و از طرف دیگر می‌توان شناسایی، معرفی و سامان‌دهی معلمان و دانش‌آموزان مستعد به عرصه‌ فیلم‌سازی را بهترین هدیه‌ این جشنواره به سینمای ایران دانست. 

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: فیلم، هنر جامع است که مجموعه‌ هنرها در آن تجلی پیدا می‌کند. تصویر، تناسب، اندازه، زنده بودن، پویا بودن، ماندگار ساختن و مؤثر بودن از ویژگی‌های فیلم است. ارزش هنر وقتی در خدمت تربیت باشد دوچندان می‌شود و به تعبیر متخصصان تعلیم و تربیت، یادگیری از طریق دیدن، عمق بیشتری به‌دست می‌آورد.

نوری ادامه داد: امید است با گذشت زمان و با توجه به ضرورت‌های تربیتی مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش، کیفیت جشنواره و فیلم‌های آموزشی منتخب نیز ارتقا پیدا کند و جشنواره‌ای در تراز انقلاب اسلامی برگزار شود.

وی افزود: با اینکه در وضع کنونی جشنواره نسبت به گذشته پیشرفت‌هایی داشته است، ‌برای نیل به موقعیت بیشتر باید تلاش‌های افزون‌تری انجام داد و ضروری است فیلم‌های برگزیده با سهولت و به موقع به دست مخاطبان برسد و پخش آن در مدارس و رسانه‌های عمومی جزو برنامه‌های اساسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی باشد. هر قدر در این زمینه کوشش شود جشنواره به هدف‌های مورد انتظار نایل می‌شود و مصرف فرهنگی تولیدات آن به نحو مطلوب محقق می‌شود.

به گزارش ایرنا،‌ پنجاه‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد صبح امروز ۲۰ آذرماه در سینما فلسطین افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha