موی‌تای کار میاندوآبی در مسابقات جهانی تایلند سوم شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان میاندوآب گفت: "امیر امین" ورزشکار اهل این شهرستان و عضو تیم ملی موی‌تای در مسابقات جهانی تایلند به مدال برنز دست یافت.

رضا زرندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ورزشکار میاندوآبی در وزن منفی ۵۷ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریفان خود و تنها با یک باخت موفق به کسب مدال برنز شد.

وی با بیان اینکه "امین" در این رقابت‌ها با شکست حریفان خود از کشورهای اکوادور و مالزی به جمع چهار نفر در مرحله نیمه نهایی راه یافت، افزود: وی پس از راهیابی به جمع چهار موی‌تای کار و قطعی شدن مدال خود، در مسابقه نیمه نهایی برابر حریف لهستانی با وجود شایستگی با اختلاف ناچیزی بازی را واگذار کرد و از راهیابی به فینال مسابقات باز ماند.

وی با بیان اینکه این مسابقات از ۱۴ تا ۲۰ آذر ماه در کشور تایلند و با حضور موی‌تای کاران کشورهای مختلف در جریان است، گفت: "امین" با این عنوان نخستین مدال را در این رقابت ها برای تیم ملی به ارمغان آورد.

 تیم ملی موی تای ایران با ۱۱ ورزشکار در این رقابت‌ها حضور یافته است.

موی‌تای به معنی مبارزه تایلندی است. «موی» به معنی مبارزه و «تایک» نیز یعنی تایلند این رشتهٔ ورزشی دارای قدمتی بیش از ۲ هزار سال در کشورهای تایلند، میانمار، کامبوج و مالزی است.

موی‌تای یکی از سبک‌های آزاد ورزش‌های رزمی است که مبارزات آن به صورت فول‌کنتاکت و در رینگ برگزار شده و به همین دلیل از موی‌تای به عنوان یک رشته خشن و سخت رزمی در دنیا یاد می‌شود.

تکنیک‌های مشت در موی‌تای شباهت زیادی به بوکس دارند و وجود فنون گلاویزی این رشته را به "کیک بوکسینگ" و "ساندا" نزدیک ساخته‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha