۱۹ آذر ۱۴۰۰،‏ ۵:۴۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84571737
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جنگنده‌های ائتلاف سعودی ۴۵ بار یمن را بمباران کردند

تهران- ایرنا- منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند، جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته ۴۵ بار مناطق مختلف یمن از جمله صنعا پایتخت این کشور را بمباران کردند.

به گزارش ایرنا از المسیره، جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی ۲۳ بار شهرستان‌های الجوبه، الوادی و الصرواح استان مأرب را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف سعودی همچنین ۲۲ بار مناطقی در استان الجوف و الحدیده و همچنین صنعا را هدف قرار دادند.

همچنین در حمله توپخانه ارتش عربستان سعودی به منطقه مرزی الرقو واقع در استان صعده در شمال یمن، یک زن کشته و هفت تن دیگر از جمله یک مهاجر آفریقایی زخمی شدند.

طی روزهای اخیر حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله صنعا پاتیخت این کشور افزایش یافته و تاکنون ده‌ها غیرنظامی در این حملات کشته شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha