مناسبات تجاری و گمرکی ایران با ارمنستان و گرجستان تقویت می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی گمرک گفت: با سفر زمینی رئیس کل گمرک به ارمنستان و گرجستان، مناسبات تجاری، گمرکی و حمل و نقلی جمهوری اسلامی ایران با ایروان و تفلیس در کنار سایر همسایگان تقویت می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از گمرک، «سید روح اله لطیفی» گفت: روز گذشته میراشرفی معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک به همراه هیاتی از مرز نوردوز در استان آذربایجان شرقی وارد مرز مغری ارمنستان شد و از نزدیک به بررسی مشکلات تجاری، گمرکی و حمل و نقلی فعالان اقتصادی دو کشور پرداخت.

وی افزود: میراشرفی برای آشنایی با موانع تجاری و حمل و نقلی  از مسیر جاده جدید ترانزیتی ارمنستان به ایروان سفر کرد و صبح امروز نیز با رییس کمیته درآمدهای ارمنستان، ملاقاتی با موضوعات گمرکی، تبادل اطلاعات تجاری و انجام تفاهم نامه های گذشته داشته است.

لطیفی توضیح داد: این سفر به دعوت رییس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان که پیش از این به تهران سفر کرده بود، انجام شده است.

وی افزود: رئیس کل گمرک ایران، دقایقی دیگر نیز ملاقاتی با وزیر زیرساخت های ارمنستان خواهد داشت و پس از آن نشست دیگری با وزیر اقتصاد این کشور خواهند داشت و امشب نیز فعالان اقتصادی در سفارت ایران با رییس کل گمرک ایران به گفتگو خواهند پرداخت.

سخنگوی گمرک در خصوص سایر برنامه های این سفر گفت: معاون وزیر اقتصاد، صبح فردا برای بازدید از مرز مشترک ارمنستان با گرجستان به نقطه مرزی مشترک دو کشور می روند و سپس برای گفتگو با مقامات گرجستانی از مسیر زمینی  به تفلیس سفر می کنند.

لطیفی در خصوص اهمیت این سفر تاکید کرد: ارمنستان به عنوان کشور همسایه ایران و دروازه ورود به اتحادیه اوراسیا در آستانه ورود ایران به سال سوم اجرای موافقت نامه تجارت ترجیحی با اوراسیا، در کنار توسعه کریدور  جنوب به شمال و توجه به همه کشورهای همسایه، برای ایران اهمیت به سزایی دارد.

وی افزود: این سفر بر همگرایی با همه کشورهای همسایه و فعال سازی مسیرهای تجاری، حمل و نقلی و ترانزیتی بین ایران و همسایگان تاکید دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha