تشخیص به موقع در درمان تومورهای کلیه بسیار  اهمیت دارد

تهران -ایرنا- رئیس سیزدهمین کنگره سالانه انجمن اندواورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران گفت: بسیاری از بیماران زمانی که تومورهای کلیه کوچک هستند به صورت اتفاقی هنگام انجام سونوگرافی و آزمایش ادرار متوجه تومورها می‌شوند که این تشخیص به موقع در درمان این بیماران بسیار اهمیت دارد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، محمد هادی رادفر درکنگره مجازی درباره علائم ابتلا به تومورهای کلیه و درمان این بیماری اطلاعاتی  ارائه داد و اظهار داشت: در حال حاضر با استفاده از درمان های کم تهاجمی بسته و یا لاپاراسکوپی تومورهای کلیه جراحی می‌شوند البته در گذشته انجام این جراحی برای تومورهای بزرگ امکان پذیر نبود ولی خوشبختانه با پیشرفت علم امروز این مسئله قابل انجام است.

وی با اشاره به اینکه تومورهای کلیه سومین تومورهای شایع در حوزه ارولوژی پس از تومور پروستات و مثانه محسوب می‌شوند گفت: بسیاری از این تومورها در زمانی که کوچک هستند هیچ علائمی از خود نشان نمی‌دهند و زمانی که بزرگ شوند با علائمی مانند درد و خونریزی در ادرار همراه می‌شوند.

رئیس کنگره سالانه انجمن اندواورولوژی ایران افزود: بسیاری از بیماران به صورت اتفاقی هنگام انجام سونوگرافی و آزمایش ادرار متوجه تومورهای کلیه زمانی که کوچک هستند، می‌شوند و تشخیص به موقع در درمان موفقیت آمیز بیماری بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: این کنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته یازدهم و دوازدهم آذر سال جاری به صورت حضوری و مجازی برگزار شد بخش دوم این کنگره نیز در تاریخ هجدهم و نوزدهم آذر صرفاً به صورت مجازی در حال برگزاریست.

وی با اشاره به اینکه این کنگره به صورت برنامه مشترک با همکاری انجمن اندواورولوژی ایران و اروپا برگزارمی شود گفت:سخنرانان سرشناس در این حوزه از ایران و اروپا در کنگره حضور دارند و مباحث و جدیدترین دستاوردها در این حوزه مورد بحث و گفت وگو قرار می‌گیرد.

۱۳۵۲

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha