رانندگان مینی‌بوس و کمپرسی در تصادف دانش‌آموزان کرمانشاهی مقصر هستند

کرمانشاه- ایرنا- رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: در حادثه تصادف مینی‌بوس دانش‌آموزان در محور ماهیدشت - هلشی شهرستان کرمانشاه، رانندگان مینی‌بوس و کمپرسی هر یک به میزان ۵۰ درصد مقصر بودند.

سرهنگ «کیخسرو دستغیب» روز پنجشنبه در حاشیه نشست بررسی علل این حادثه در استانداری کرمانشاه به خبرنگار ایرنا افزود: حادثه‌ای که دیروز (چهارشنبه ۱۷ آذر) مابین یک دستگاه مینی‌بوس بنز و یک دستگاه کمپرسی در کیلومتر ۶ محور هلشی به ماهیدشت رذُخ داد؛ تمام سرنشینان مینی‌بوس مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

وی اضافه کرد: در بیمارستان طالقانی کرمانشاه ۲ تن از دانش آموزان فوت شدند و وضعیت مابقی مصدومان اکنون رضایت بخش است.

رییس پلیس راه کرمانشاه در خصوص علت تامه این تصادف گفت: با توجه به اینکه محور مه آلود و سطح جاده لغزنده بود پس از ۲۱ متر آثار خط ترمز از مینی‌بوس نشان دهنده این بود که حتما یک عاملی باعث شده که راننده مینی بوس خطر را رعایت و مبادرت به ترمز کرده و براین اساس توسط ستاد پلیس راه کمیسیونی در این رابطه تشکیل شد.

وی اظهار داشت: در بررسی ها مشخص شد و راننده کمپرسی هم اعتراف کرد که در سطح آسفالت توقف داشته لذا براساس آیین نامه راهور راننده کمپرسی به علت توقف در سطح آسفالت به میزان ۵۰ درصد و راننده مینی‌بوس به علت رعایت نکردن سرعت مطمئنه و نقض ماده ۱۲۹ راهور ۵۰ درصد در حادثه توسط پلیس مقصر تشخیص داده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha