دانشجویان پزشکی تحت پوشش رایگان بیمه تکمیلی قرار می گیرند

تهران -ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: دانشجویان پزشکی تحت پوشش رایگان بیمه تکمیلی قرار می گیرند و این بیمه، بسته کاملی است که خدمات دندانپزشکی را نیز شامل می شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وبدا، بهروز رحیمی شب گذشته به همراه وزیر بهداشت و جمعی از مدیران این وزارتخانه با حضور در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در تهران، مشکلات آنها را از نزدیک بررسی کرد.  

وی با اشاره به تسهیلات ارائه شده برای دستیاران پزشکی، گفت: ۴ اقدام مهم برای رزیدنت ها و دستیاران، آغاز شده که یکی از آنها وام دستیاری قرض الحسنه برای دستیاران و رزیدنت ها و دانشجویان PHD است.  

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: دومین اقدام مهم، پوشش بیمه تامین اجتماعی بود که یک کار بزرگ و ارزشمند بود و مشکلات سنوات دستیاران بعد از فارغ التحصیلی حل شد و دانشجویان این مقطع می توانند با ثبت نام در سامانه صندوق رفاه دانشجویان که تمامی مراحل، غیر حضوری و الکترونیکی است، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.  

مهندس رحیمی یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات حمایتی وزارت بهداشت، ارائه تسهیلات ودیعه مسکن برای دانشجویان متاهل مقطع دستیاری و PHD بود. آخرین رقم مبلغ وام ودیعه مسکن در سالهای گذشته، ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که در تهران به ۶۰ میلیون تومان افزایش یافت و با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی، تا ۹۰ میلیون تومان نیز قابل افزایش است.

۱۳۵۲

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha