هشدار امام جمعه بردسیر درباره از بین رفتن مشاغل خُرد و مهارتی

کرمان - ایرنا - امام جمعه بردسیر کرمان هشدار داد: از معضلات شهرهای صنعتی از بین رفتن مشاغل خُرد و مهارتی است زیرا به علت اختلاف مزایا افراد تمایل به اشتغال در صنایع بزرگ را دارند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی اکبر کرمانی روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با حضور مسئولان فنی و حرفه ای و برخی تولیدکنندگان اظهارداشت: همانطور که برای رفع بیکاری تلاش می‌کنیم، در کنار آن نباید از مسائل فرهنگی نیز غافل شویم.

حسین عالم زاده رییس مرکز فنی و حرفه ای بردسیر نیز در این نشست خواهان کمک سایر نهادها به فنی و حرفه ای شد تا بتوانند نیروی کار را متناسب با نیاز صنایع شهرستان آموزش دهند.

وی گفت: فرصت های شغلی زیادی در صنایع شهرستان داریم اما متاسفانه نبود نیروی متخصص مانع استفاده از این فرصت ها می شود و ممکن است در آینده فرصت های شغلی دیگری را نیز از دست بدهیم و بتدریج نیروهای غیربومی جایگزین نیروهای بومی شوند.

افشین شهرکی معاون پشتیبانی اداره کل فنی و حرفه ای استان نیز در این جلسه با بیان اینکه باید فرهنگ کار کردن را در جامعه نهادینه کنیم اظهارداشت: متاسفانه در خانواده ها و جوانان فرهنگ کار کردن ضعیف شده و از برخی کارها استقبال نمی شود؛ همه به دنبال پشت میز نشینی هستند.
وی گفت: حتی بعضی رسانه ها مشاغل مهارتی سنتی را جزو طبقه پایین جامعه نمایش می دهند که این موضوع باعث کارگریزی و از بین رفتن حرفه ها و  مشاغل مهارتی می شود.

در بخشی از این نشست دو دانشجو به نمایندگی از دانشجویان مطالبات خود را مطرح کردند که  کسب مهارت فنی در کنار کسب علم از جمله خواسته های آنان بود و رییس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان نیز برای ایجاد یک کارگاه جوار دانشگاهی قول مساعد داد.

به گزارش ایرنا برخی مصوبات این جلسه شامل تشکیل کارگروه تخصصی ترویج فرهنگ کار، همکاری صنایع و کارگاهها با مرکز فنی حرفه ای در آموزش و جذب نیروی ماهر کار، تقویت و به روزرسانی سامانه کانون های فرهنگی مساجد، توجه کارخانجات و صنایع به هیات ها و تیم های ورزشی، ساماندهی افراد بی خانمان و ایجاد گرمخانه مطرح شد.

شهرستان بردسیر در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha