انگلیس برای مهار اومیکرون محدودیت‌های جدید کرونایی اعلام کرد

تهران- ایرنا- بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که در روزهای اخیر کشورش با هجوم سویه اومیکرون کرونا درگیر شده است، برای مهار این سویه جدید کرونا محدودیت‌های جدید اعلام کرد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، دولت انگلیس کار در خانه را به عنوان بخشی از مجموعه‌ای از اقدامات مهار کننده جدید کرونا اعلام کرد.

جانسون در یک جلسه توجیهی گفت که از دوشنبه آینده اگر می‌توانید باید از خانه کار کنید و تنها در صورت لزوم به سر کار بروید.

وی افزود: دولت تا یک هفته دیگر ارائه کارت واکسن کووید در انگلیس را برای اولین بار اجباری می‌کند.

در حالی که قرار است چهار مسابقه فوتبال لیگ برتر چهارشنبه هفته آینده در انگلیس برگزار شود، جانسون گفت که برای هر مکانی که بیش از ده هزار نفر در آن حضور دارند مانند استادیوم های ورزشی، ارائه کارت واکسن کووید اجباری است.

نخست وزیر انگلیس همچنین تاکید کرد که میزان موارد مبتلایان سویه اومیکرون هر دو تا سه روز، دو برابر می‌شود و این روند خطر افزایش چشمگیر شمار افراد بستری شده در بیمارستان را به دنبال دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه باید در مقابل این ویروس متواضع باشیم، گفت: آشکار است که سویه اومیکرون بسیار سریعتر از نسخه غالب دلتا رشد می‌کند و ما هنوز نمی‌توانیم فرض کنیم که اومیکرون نسبت به انواع قبلی شدت کمتری دارد.

ساجد جاوید وزیر بهداشت انگلیس نیز روز چهارشنبه در این باره افزود: ۵۶۸ مورد تایید شده از نوع تازه کشف شده اومیکرون در کشور وجود دارد، اما رقم واقعی احتمالاً نزدیک به ده هزار نفر است.

شیوع سویه اومیکرون در انگلیس در حالی روند صعودی دارد که این کشور هم اکنون در جایگاه چهارم نسبت به داشتن بیشترین موارد ابتلا به کرونا در سطح جهانی است.

به دنبال شیوع کرونا در انگلیس تا کنون بیش از ۱۰ میلیون نفر به این ویروس مرگبار مبتلا شده‌اند و نزدیک به ۱۴۶ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha