نگاه‌های قومی و قبیله‌ای از مهمترین آسیب‌ها در سیستان‌ و بلوچستان است

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: نگاه‌های قومی و قبیله‌ای، فرهنگ غلط کار، عادت به مساعده گیری و عدم تمایل سرمایه گذاران برای حضور در استان آن هم به علت وجود موانع مختلف از جمله مهمترین آسیب‌ها در منطقه است.

به گزارش ایرنا آیت‌الله مصطفی محامی شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک با اعضای شورای راهبردی ستاد مرکزی ریاست جمهوری به بیان معضلات و موانع پیش روی مردم در سیستان‌وبلوچستان پرداخت و اظهارداشت: رفع معضل سهم‌خواهی در عرصه سیاسی یک آرمان است اما در واقعیت هنوز محقق نشده است.

وی افزود: با روی کار آمدن دولت جدید برخی انتظارات بالا رفته که کار را برای دولت سیزدهم سخت‌تر خواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان شناسایی نیروهای شایسته از میان شیعه و اهل سنت را خواستار شد و بیان کرد: شناسایی، تقویت و بکارگیری نیروهای شایسته و همراه انقلاب اسلامی کار مهمی است که اگر به خوبی عملی شود برای آینده کشور موثر خواهد بود.
وی به بیان مشکلات سیستان و بلوچستان پرداخت و خاطر نشان کرد : تامین آب و ایجاد اشتغال از نیازهای عمده و اساسی مردم در سطح استان است که باید به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود.
آیت الله محامی ورود افراد شیعه و سنی در ترکیب اعضای شورای راهبردی سیستان و بلوچستان را خواستار شد و ادامه داد: بصیرت افزایی زمانی نتیجه بخش است که همراه با کار، تلاش و فعالیت باشد و در جلسات شورا باید بدنبال خوراک و محتوای مناسب باشید زیرا شعار به تنهایی موثر نخواهد بود.
وی بیان کرد: باید در سنگ بنای کار دقت کنید و از طریق گروه‌های اندیشه‌ورز، برنامه ریزی و سیر مباحث را دنبال کنید.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: اعتماد مردم سرمایه نظام است که متاسفانه در شرایط کنونی تضعیف شده و نیاز به ترمیم دارد و باید یاد بگیریم که در صورت بروز خطا سریعا عذرخواهی و کار را تصحیح کنیم.
علیرضا افشار رییس شورای راهبردی ستاد مرکزی ریاست جمهوری نیز به بیان اهداف این شورا در سطح کشور پرداخت و گفت: به دنبال راه اندازی نهادی انقلابی از میان تشکل‌های مردمی در سطح استان‌ها جهت مشارکت، ایده‌پردازی و ارائه راهکار هستیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha