عمل کاشت ایمپلنت مصنوعی برای جانباز ۷۰ درصد با موفقیت انجام شد

تهران- ایرنا- برای نخستین بار در کشور عمل ایمپلنت داخل استخوان پا یا کاشت پای مصنوعی برای یک جانباز ۷۰ درصد روز چهارشنبه در رشت با موفقیت انجام شد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ایرج عربی مدیرعامل شرکت متد با اعلام این خبر، گفت: سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از زمان حضور در بنیاد بر ضرورت استفاده از روش‌های مدرن پزشکی به منظور توانبخشی و افزایش توانمندی‌های حرکتی برای ایثارگران به ویژه جانبازان معزز دارای مشکلات جسمی و حرکتی تأکید ویژه‌ای دارند.

وی افزود: یکی از اقدامات انجام شده در این باره، فراهم کردن زمینه انجام عمل کاشت ایمپلنت مصنوعی در قسمت پای یکی از جانبازان ۷۰ درصد بود که برای نخستین بار در کشور به صورت موفق در کشور به اجرا درآمد.

او ادامه داد: سلیمان رئیسی جانباز عزیز ۷۰ درصد خوزستانی به مدت ۳۵ سال دچار قطع عضو بالای زانو بود و در این سال‌ها درد ناشی از استفاده پروتزهای مختلف را تحمل کرد. این جانباز برای انجام عمل جراحی کاشت ایمپلنت در داخل استخوان داوطلب شد و پس از بررسی وضعیت استخوان، روز چهارشنبه ۱۷ آذر در شهر رشت تحت عمل قرار گرفت و ایمپلنت به صورت موفقیت آمیز داخل استخوان پای او کاشته شد.

وی در ادامه درباره موارد و نکات ضروری پیش از انجام این عمل گفت: یکی از پیش‌نیازهای ضروری انجام این عمل بررسی و سنجش وضعیت استخوان بیمار از نظر تراکم و قطر استخوان است تا در صورت دارا بودن شرایط بیمار تحت این عمل قرار گیرد.

او در پایان تأکید کرد: در حال حاضر در کشورهای کمی در جهان توانایی انجام این عمل جراحی وجود دارند. انجام موفقیت آمیز این عمل زمینه را برای انجام آن برای سایر جانبازانی که از چنین مشکلاتی برخوردار هستند و شرایط لازم را نیز از جهت کاشت ایمپلنت دارا هستند فراهم می‌کند.

تمام هزینه‌های این عمل از طریق بیمه تکمیلی درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تأمین شده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha