ابراز نگرانی سازمان‌ ملل متحد از وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی

تهران- ایرنا- کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد چهارشنبه شب ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی، آن را اسفناک خوانده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی، میشل باشله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در نشست کمیته پیگیری حقوق مسلم ملت مظلوم فلسطین، گفت: ۱۵ سال است که اسرائیل غزه را به لحاظ زمینی، دریایی و هوایی محاصره کرده و مردم فلسطین در شرایط بسیار اسفناکی قرار دارند.

باشله با بیان اینکه محدودیت آزادی تردد، دسترسی فلسطینی‌ها به خدمات اولیه مانند بیمارستان را دشوار کرده است، تاکید کرد: فلسطینیانی که با واقعیت اشغال و محاصره زندگی می‌کنند به طور سیستماتیک از حقوق و آزادی‌های اساسی خود محروم هستند.

وی ضمن ابراز نگرانی از اعمال زور رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین که به مرگ آنان ختم می‌شود، اظهار کرد: تنها در سال جاری میلادی، ۱۵ کودک در قدس شرقی و کرانه باختری کشته شدند.

باشله با بیان اینکه "دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی، خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان را نادیده می‌گیرد"، وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی را بسیار وخیم و فاجعه بار خواند.

ابراز نگرانی باشله همزمان با آن بیان می‌شود که منطقه الشیخ جراح در قدس شرقی هدف حمله شهرک‌نشینان صهیونیست قرار گرفته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha