زاکانی: بسیج دانشجویی باید فعال باشد

تهران_ ایرنا_ شهردار تهران گفت: بسیج دانشجویی باید در همه مواضع فعال باشد و با جامعیت کار را پیش ببرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی شامگاه چهارشنبه در مراسم رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران"سپیدار" در دانشگاه تهران ،افزود: نقش بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نقش بسیار ممتازی است و این مرهون زحمات عزیزان زیادی در بسیج دانشجویی است. 

وی اظهار داشت: زمانی که بعد از ۱۴ سال از بسیج دانشجویی می رفتم، گفتم که در دفاع مقدس فراز و نشیب های زیادی طی کردم که یک لحظه آن را به عالم نمی‌دهم، پس از کار در بسیج دانشجویی هم گفتم که کار در بسیج دانشجویی را به یک لحظه آن کار نمی دهم چرا که کار ارزشمندی انجام شد.

شهردار تهران در ادامه به خاطرات سال‌های ابتدایی حضورش در دانشگاه و چگونگی شکل‌گیری بسیج دانشجویی اشاره کرد و گفت: امام (ره) در سال ۶۷ دستور تشکیل بسیج دانشجویی را صادر کردند، آن موقع همه تشکل ها در آن وجود داشتند. در این بین قرعه فال به نام ما خورد و مسئولیت بسیج دانشجویی دانشکده پزشکی به ما واگذار شد.

وی همچنین بسیج دانشجویی را منشا بسیاری از اتفاقات دانست و گفت: اردوی راهیان نور از افتخارات مجموعه بسیج دانشجویی است، برگزاری مراسم هایی معنوی چون اعتکاف در مسجد دانشگاه نیز به برکت بسیج دانشجویی بود.

همچنین در این مراسم مالک شریعتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، سید حسین شهرستانی عضو هیات علمی پژوهشکده اسلامی، مصطفی زالی عضو هیات علمی دانشگاه تهران، علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب، علی شمسی پور، به عنوان مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی وزیر علوم، سجاد صفارهرندی مدیر جدید پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، علی صمدزاده پژوهشگر، محمدصادق شهبازی، محمدروح الامینی و مرتضی کیا، سیدعبدالمجید رکنی، امیرحسین ثابتی فعال دانشجویی و رسانه‌ای و مرتضی فتح الله زاده مسئول تیم گردآورنده کتاب سپیدار به سخنرانی پرداختند.

در پایان این مراسم نیز از کتاب سپیدار (تاریخ شفاهی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران ) با حضور شهردار تهران رونمایی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha