زمین‌های کشاورزی تغییرکاربری داده شده در کازرون به چرخه تولید بازگشتند

شیراز- ایرنا- ۶ هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغی در شهرستان کازرون که تغییر کاربری داده شده بودند با حکم قضایی به چرخه تولید بازگشتند.

مدیر جهاد کشاورزی کازرون گفت: در این ۶ هکتار ۲۵ فقره تغییر کاربری غیر مجاز رخ داده بود که بر اساس قانون حفظ کاربری زمین‌های زراعی و باغ‌ها در روستاهای گلستان، قلعه سید، بنه میرزا علی اکبر و اطراف سیلو گندم این شهرستان با حکم قضایی تخریب شدند و به چرخه تولید بازگشتند.
 حمید رشیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چهارشنبه با حضور نماینده دادستان، یگان امداد نیروی انتظامی، اجرائیات شهرداری و کارکنان اداره امور اراضی جهاد کشاورزی، عملیات مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز در این شهرستان اجرایی شد و طی آن ۲۵ فقره تفکیک و دیوار کشی غیر مجاز که بدون اخذ مجوزهای لازم در باغ ها و اراضی کشاورزی بنا شده بودند، تخریب و رفع اثر شدند.
 مدیر جهاد کشاورزی کازرون گفت: هر نوع تغییر کاربری و انجام ساخت و ساز بدون اخذ مجوز، جرم کیفری است و چنانچه افرادی به مقررات مربوط بی‌توجهی و به تذکرات عوامل حفظ اراضی بی اعتنایی کنند، از طریق مرجع  قضایی محکوم به قلع و قمع بنا، به همراه جریمه نقدی خواهند شد. 
رشیدی اضافه کرد: افرادی که قصد ساخت بنا یا دیوارکشی زمین های کشاورزی و باغی خود را دارند حتما قبل از هرگونه اقدام با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی و مشاوره با کارشناسان اداره امور اراضی نسبت به دریافت مجوز قانونی اقدام کنند.

کازرون در غرب استان فارس و فاصله آن با شیراز حدود ۱۲۰ کیلومتر است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha