هواشناسی بوشهر نسبت به مواجی خلیج فارس هشدار داد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: خلیج فارس از جمعه تا یکشنبه برای ترددهای دریایی نامساعد است و دریانوردان در این مدت باید از دریاروی اجتناب کنند.

محمدرضا انصاری شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از جمعه (۱۹ آذر) تا پایان یکشنبه (۲۱ آذر) به سبب وزش باد شمال غربی بر روی دریا با سرعت متوسط تا به نسبت شدید، سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی و فراساحل شمالی استان، به تناوب تا حدودی مواج خواهد بود.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در این مدت ارتفاع موج به بیش از یک و نیم متر برسد.

انصاری ادامه داد: این شرایط باعث اختلال موقت در ترددها و فعالیت‌های دریایی می‌شود بنابراین دریانوردان آمادگی لازم را برای رویارویی با خطرات احتمالی داشته باشند و حتی الامکان از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر یادآورشد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا  تا روز پنجشنبه است. 

انصاری افزود: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر همراه با غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و افزایش ابر و در برخی از نقاط با مه صبحگاهی پیش‌بینی شده است.

وی عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد متغیر، به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۶ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

انصاری اضافه کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ گاهی ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۵:۵۲، مد اول ساعت ۱۲:۳۲، جزر دوم ساعت ۱۵:۴۶ و مد دوم ساعت ۲۲:۳۸ خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha